שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 68 > חסמי תעלות הסידן עשויים להאט התפתחות סוכרת
מרץ 2012 | גיליון מס' 68 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

חסמי תעלות הסידן עשויים להאט התפתחות סוכרת


Preventing β-Cell Loss and Diabetes With Calcium Channel Blockers

תאי בטא המפרישים אינסולין לאיזון רמת הסוכר בדם, מתחילים למות ברגע שאדם מפתח מחלת סוכרת מסוג 1 או מסוג 2. עד היום לא הייתה ידועה תרופה ההופכת את תהליך תמותת התאים.
במחקר המפורסם ב-Diabetes הופתעו חוקרים למצוא כי התרופה ורפמיל, מקבוצת חסמי תעלות סידן, יכולה להפוך את תהליך תמותת תאי בטא, באמצעות הפחתת הביטוי הגנטי של Thioredoxin-Interacting Protein-TXNIPבתאי הבטא.
מדובר בגן שביטויו עולה מאוד בנוכחות רמות סוכר גבוהות. ביטוי היתר של TXNIP פוגע בפעילות נוגדת החמצון של החלבון Thioredoxin, שבעקבות זאת אינו מכבה את החלבון Apoptosis-Signaling Kinase 1, אנזים היוצר תהליך המביא לתמותת תאי בטא.
בעכברים סוכרתיים גרמה ורפמיל לאיזון תקין של רמת הסוכר, בזמן שבקבוצת הביקורת נגרמה עלייה ברמת הסוכר, ונצפתה ירידה של 80% ברמות TXNIP באיי הלבלב.
נמצא גם שהטיפול בוורפמיל מאוד ספציפי, ומפחית את ביטוי TXNIP רק במקרים שרמות הסוכר בדם גבוהות מהנורמה.
אנליזה של מחקר INVEST בבני אדם מצאה שסוכרת חדשה הייתה שכיחה פחות בנוטלי ורפמיל, במיוחד באוכלוסיה ההיספנית.
נוסף על כך, הודגם כי מלבד הגנה על התאים מפרישי האינסולין, ורפמיל גם נלחם בתנגודת לאינסולין, באמצעות הפחתת רמות ה-TXNIP הגורמת לעליית תצרוכת הסוכר ברקמות.
מתוך 26 מיליון חולי סוכרת, 67% סובלים גם מיתר לחץ דם. השאלה העולה היא אם לשקול מתן ורפמיל כתוספת לטיפול בחולי סוכרת ויתר לחץ דם, כפי שעד היום הומלץ על מתן חסמי ACE להגנה כלייתית.http://diabetes.diabetesjournals.org/content/61/4/848

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©