שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 72 > ארגון התרופות האירופאי - EMA ממליץ על אישור תרופה חדשנית לטיפול בסוכרת
אפריל 2012 | גיליון מס' 72 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

ארגון התרופות האירופאי - EMA ממליץ על אישור תרופה חדשנית לטיפול בסוכרת


European Medicines Agency Recommends Authorisation of Novel Treatment for Type 2 Diabetes

איגוד התרופות האירופאי ממליץ על אישור תרופה חדשה לסוכרת מסוג 2 בשם Forxiga - Dapagliflozin. מכיוון שבעקבות עלייה בשכיחות מחלת הסוכרת בעולם ובגלל היותה מחלה המתקדמת לאורך הזמן ודורשת לרוב שילוב תרופתי, הגורם לעתים תופעות לוואי בלתי רצויות, קיים צורך בחלופה טיפולית חדשה למחלה.
מדובר בתרופה הראשונה הפועלת דרך עיכוב הטרנספורטר Sodium?Glucose Co?Transporter 2-SGLT2, שהוא חלבון טרנספורטר הנמצא בכליות ומאפשר ספיגה חוזרת של גלוקוז לדם. פעולת החלבון משפרת את איזון הסוכר בחולי סוכרת מסוג 2, ללא עלייה בהפרשת אינסולין.
במחקרים קליניים נמצא כי התרופה משפרת איזון סוכר כשניתנה כטיפול יחיד או בשילוב עם תרופות אחרות. השפעתה דומה לזו של Glipizide ו-Metformin.
מבחינת בטיחות הטיפול, נמצאה עלייה בשכיחות סרטן שלפוחית השתן (0.16% לעומת 0.03% בקבוצת ביקורת) ובשכיחות סרטן שד (0.4% לעומת 0.22% בקבוצת הביקורת) בקרב מטופלים בתרופה. תופעה זו מהווה בעיה לאור הטיפול ארוך הטווח הצפוי להינתן למספר רב של מטופלים. איגוד התרופות האירופאי דורש מהיצרן לערוך מחקר אפידמיולוגי בנושא הסיכון לסרטן.
נוסף על כך, אין מידע מספק על מטופלים בני 75 שנה ומעלה או על שימוש במצבים של התייבשות, ירידת לחץ דם או הפרעות אלקטרוליטיות.
השפעת התרופה תלויה בתפקוד הכליות, ולכן יעילותה פחותה בבעלי ירידה בתפקוד כלייתי, ואינה מומלצת במקרים של אי ספיקה כלייתית בינונית עד חמורה.
עם כל זאת הוחלט כי התועלת בטיפול בתרופה עולה על הסיכונים, ולכן האיגוד ממליץ לאשרה לשיווק.http://www.ema.europa.eu/ema/index.jsp?curl=pages/news_and_events/news/2012/04/news_detail_001499.jsp&mid=WC0b01ac058004d5c1&murl=menus/news_and_events/news_and_events.jsp&jsenabled=true

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©