שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 79 > אספירין במינון נמוך מהווה גורם סיכון עצמאי לדימום מג'ורי - אך לא בקרב סוכרתיים
יוני 2012 | גיליון מס' 79 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

אספירין במינון נמוך מהווה גורם סיכון עצמאי לדימום מג'ורי - אך לא בקרב סוכרתיים


Association of Aspirin Use With Major Bleeding in Patients With and Without Diabetes

התועלת של אספירין במניעה ראשונית של אירועים קרדיו-וסקולאריים נמוכה יחסית, אולם הוא מעלה את הסיכון לדימום.
מחקר המופיע ב-JAMA מצא כי אספירין במינון נמוך מהווה גורם סיכון לא תלוי לדימום מג'ורי, אך לא בקרב סוכרתיים.
חוקרים איטלקיים עקבו במשך 6 שנים אחרי 186,425 מבוגרים מעל גיל 30 שהשתמשו לאחרונה באספירין במינון של עד 300 מ"ג ליום, ואחרי קבוצת ביקורת של 186,425 מבוגרים שלא נטלו אספירין.
במשך תקופת המעקב נמצא שטיפול באספירין היה קשור בעלייה של 55% בסיכון לאשפוז בשל דימום בדרכי העיכול או בשל דימום מוחי.
הסיכון הכולל לאירועי דימום היה5.58 לכל 1,000 שנות חולה בנוטלי אספירין, ו-3.60 לכל 1,000 שנות חולה באלו שלא נטלו אספירין.
הקשר בין אספירין לדימום מג'ורי נמצא חיובי ברוב הקבוצות, אך לא בקרב סוכרתיים. אולם מחלת הסוכרת עצמה נמצאה כגורם סיכון בלתי תלוי לדימום מג'ורי, ללא קשר לנטילת אספירין.
השערת החוקרים היא כי השחלוף המהיר של הטסיות בחולי סוכרת, יכול להסביר מדוע אספירין לא הגביר את הסיכון לדימום בקרב נחקרים אלו.
יש לציין כי ב-2010 ה-American Heart Association, ה-American College of Cardiology וה-American Diabetes Association המליצו על טיפול באספירין כמניעה ראשונית לאירועים קרדיווסקולאריים בחולי סוכרת מסוימים.http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleID=1172042

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©