שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 82 > לראשונה מזה 13 שנה ה-FDA אישר תרופה חדשה לטיפול בהשמנת יתר
יולי 2012 | גיליון מס' 82 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

לראשונה מזה 13 שנה ה-FDA אישר תרופה חדשה לטיפול בהשמנת יתר


FDA Approves Belviq to Treat Some Overweight or Obese Adults

ה-FDA אישר תרופה חדשה לירידה במשקל, לראשונה מזה 13 שנים.
התרופה נקראת Belviq (שם גנרי - Lorcaserin), והיא ניתנת בצמוד לדיאטה ולפעילות גופנית. ה-Lorcaserin מאושרת לטיפול במבוגרים בעלי BMI של 30 ומעלה או בבעלי BMI של 27 ומעלה הסובלים מסוכרת מסוג 2 או מדיסליפידמיה או מיתר לחץ דם.
ה-Lorcaserin משפעלת את רצפטור 2C לסרוטונין במוח, ודבר זה גורם ליצירת תחושת שובע לאחר אכילת כמות קטנה של מזון.
במחקרים שנעשו, נוטלי התרופה הפחיתו כ-3.5% ממשקל גופם לאחר שנת טיפול.
בטיחות התרופה נבדקה ב-3 מחקרים אקראיים מבוקרי פלצבו, שכללו יחדיו 8,000 איש בעלי השמנת יתר או בעלי משקל עודף. הנחקרים טופלו בתרופה במשך 104-52 שבועות. כולם עברו הדרכה לשינוי אורח חיים, כולל שינוי תזונה ופעילות גופנית.
בחולי סוכרת התרופה שיפרה את איזון הסוכר.
ההמלצה היא להפסיק את השימוש בתרופה, אם המטופל לא ירד במשקל ב-5% לאחר 12 שבועות של טיפול.
הטיפול עלול לגרום לסינדרום סרוטונין, בעיקר כשניטל עם תרופות המעלות רמות סרוטונין או משפעלות רצפטורים לסרוטונין, כולל נוגדי דיכאון ותרופות למיגרנה. והתרופה אסורה לשימוש בהיריון.
תופעות הלוואי הנפוצות של התרופה באנשים שאינם סוכרתיים הם כאב ראש, סחרחורת, עייפות, בחילה, יובש בפה ועצירות. בסוכרתיים נצפו ירידות ברמת הסוכר, כאב ראש, כאב גב, שיעול ועייפות.
הפרעות במסתמי הלב שהופיעו תחת שימוש בתרופות קודמות לירידה במשקל, לא נצפו בנוטלי Lorcaserin. עם זאת ה-FDA מזהיר מנטילת התרופה בבעלי אי ספיקת לב, שלהם עשויות להיות רמות גבוהות של רצפטורים 2B לסרוטונין.
יצרני התרופה נדרשים לבצע 5 מחקרים לאחר השיווק, כולל בחינת השפעות קרדיווסקולאריות ארוכות טווח.http://www.fda.gov/NewsEvents/Newsroom/PressAnnouncements/ucm309993.htm

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©