שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 86 > זוהה תפקיד חדש לרצפטור A2bAR בוויסות השמנה וסוכרת סוג 2
יולי 2012 | גיליון מס' 86 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

זוהה תפקיד חדש לרצפטור A2bAR בוויסות השמנה וסוכרת סוג 2


The A2b Adenosine Receptor Modulates Glucose Homeostasis and Obesity

לפי ה-WHO יש ברחבי העולם 346 מיליון איש סובלים ממחלת הסוכרת, 90% מהם בעלי סוכרת מסוג 2.
מחקר חדש מדגים כי A2b-type Adenosine Receptor-A2bAR הוא בעל תפקיד משמעותי בוויסות תסמיני סוכרת, הנגרמים מדיאטה עתירת שומן וכולסטרול. רצפטור זה יכול להוות יעד לטיפול בסוכרת מסוג 2.
דיאטה עתירת שומן וכולסטרול גורמת לשינויים בוויסות הסוכר בגוף. פעילות גופנית מגבירה ייצור אדנוזין, ו-A2bAR הנמצא בממברנות תאים מופעל על ידי אדנוזין.
עד היום רצפטור זה היה ידוע כבעל תכונות נוגדות דלקת, מצב הקשור בסוכרת ובהשמנת יתר.
החוקרים נעזרו במודל ניסויי בעכברים החסרים את A2bAR והשוו לקבוצת ביקורת.
תחת דיאטה עתירת שומן וכולסטרול פרטים בקבוצת הניסוי פיתחו יותר סימני סוכרת (עלייה ברמות הסוכר והאינסולין) והשמנת יתר, ואילו בקבוצת הביקורת, תחת אותה דיאטה, עלו רמות A2bAR , ולכן חלה ירידה ברמות האינסולין והסוכר ובהשמנת יתר.
בקבוצת הניסוי נמצא כי רמת Insulin Receptor Substrate 2-IRS-2, חלבון המעביר את השפעת האינסולין, נפגעה ברקמות, וכתוצאה מכך עלו רמות הסוכר בדם. בקבוצת הביקורת הועלו רמות IRS-2 בעזרת תרופה, וחלה ירידה בסוכר בדם.
בהמשך, לצורך בדיקת הנושא בבני אדם, דגמו החוקרים רקמת שומן של אנשים בעלי השמנת יתר. ברקמת השומן של אנשים אלו נמצא ביטוי A2bAR גבוה, בהשוואה לאנשים רזים, ונמצא כי יש לכך קשר חזק לרמת IRS-2.http://www.plosone.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0040584

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©