שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 86 > לגברים בעלי סרטן הערמונית סיכוי גדול למות מסיבות אחרות מאשר מסרטן הערמונית
יולי 2012 | גיליון מס' 86 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

לגברים בעלי סרטן הערמונית סיכוי גדול למות מסיבות אחרות מאשר מסרטן הערמונית


Temporal Trends in Cause of Death Among Swedish and US Men with Prostate Cancer

מחקר חדש, הגדול ביותר מסוגו, שבדק גורמי תמותה בגברים בעלי סרטן הערמונית, מצא כי יותר גברים ימותו מגורמי סיכון ניתנים למניעה כמו מחלת לב, ולא מסרטן הערמונית.
סרטן הערמונית פוגע באחד מכל שישה גברים במהלך חייהם, ולמרות ששכיחות אבחונו עלתה בעולם המערבי, הסיכון לתמותה ממנו ירד בעקבות עלייה בביצוע בדיקת PSA, המגלה מקרי סרטן בשלבים מוקדמים של המחלה.
החוקרים מקווים כי רופאים ינצלו את אבחנת סרטן הערמונית כחלון הזדמנויות לעידוד אורח חיים בריא, למניעת תמותה ולהעלאת איכות החיים.
המחקר נערך בשנים 2008-1973 בארה"ב וכלל יותר מ-490,000 גברים, ובשנים 2008-1961 בשבדיה וכלל יותר מ-210,000 גברים.
סרטן הערמונית דווח כגורם תמותה ב-52% ממקרי התמותה של גברים החולים בסרטן הערמונית בשבדיה, וב-30% ממקרי התמותה של גברים החולים בסרטן הערמונית בארה"ב. אולם רק 35% מחולי סרטן הערמונית בשבדיה ו-16% מחולי סרטן הערמונית בארה"ב אכן מתו מהמחלה.
הסיכון המצטבר לתמותה ב-5 שנים בשל סרטן ערמונית היה 29% בשבדיה ו-11% בארה"ב.
במשך השנים חלה ירידה בשיעור המתים מסרטן ערמונית, בעוד התמותה משאר המחלות וביניהן גם ממחלת לב נשארה קבועה.
שיעור התמותה הגבוה ביותר בשל סרטן הערמונית היה בגברים מבוגרים ובקרב אלו שאובחנו בשנים מוקדמות, שבהן לא היתה בדיקת PSA כסקר.
החוקרים מסכמים כי הפחתת משקל, פעילות גופנית והפסקת עישון, ישפיעו יותר על הישרדות חולי סרטן ערמונית, מאשר הטיפול שמקבלים למחלה.http://jnci.oxfordjournals.org/content/early/2012/07/21/jnci.djs299.abstract

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©