שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 86 > ביצוע אנגיוגרפיה CT במיון מאיצה אבחנה של מחלת לב בחולים בעלי סיכון נמוך
יולי 2012 | גיליון מס' 86 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

ביצוע אנגיוגרפיה CT במיון מאיצה אבחנה של מחלת לב בחולים בעלי סיכון נמוך


Coronary CT Angiography versus Standard Evaluation in Acute Chest Pain

מחקר חדש המפורסם ב-New England Journal of Medicine מראה כי שילוב של בדיקת Coronary CT Angiography-CCTA במסגרת הערכה ראשונית במיון של מטופלים בעלי סיכון נמוך למחלת לב הפונים בשל כאב בחזה, מוריד את משך השהות בבית החולים, ללא עלות מוגברת וללא חשיפת המטופלים לסיכון משמעותי.
CCTA משלב בדיקת CT מתקדמת עם חומר ניגוד המדגים את זרימת הדם בלב ללא צורך בצנתור.
המחקר הנוכחי נקרא ROMICAT (Rule Out Myocardial Infarction/Ischemia Using Computer Assisted Tomography)-II. הוא כלל מטופלים שהגיעו למיון בשל כאב בחזה ללא רקע של מחלה קרדיו-וסקולארית, והבדיקות הראשוניות שלהם (א.ק.ג. וטרופונין) לא הצביעו בוודאות על אוטם לבבי.
כ-1,000 איש בני 54±8 בממוצע הסכימו להשתתף במחקר, והם חולקו אקראית לשתי קבוצות. קבוצה המחקר עברה בדיקת CCTA במיון, וקבוצת הביקורת המשיכה תהליך אבחון שגרתי.
מטופלים ששוחררו מהמיון תוך 24 שעות נקראו חזרה למיון תוך 72 שעות להערכת מצבם, וכל המשתתפים חזרו אחרי 28 יום מהשחרור לענות על שאלון בנוגע לאשפוזים או לפניות חוזרות למיון.
נמצא כי כמחצית מהאנשים בקבוצה שעברה CCTA שוחררו תוך 8.6 שעות מהגעתם למיון, לעומת 10% בלבד מקבוצת הביקורת ששוחררו תוך פרק זמן זה.
בדיקת CCTA הפחיתה את משך השהות בבית החולים ב-7.6 שעות (P<0.001), והזמן עד אבחנה של מחלת לב או שלילתה היה קצר יותר בקבוצת המחקר.
בקבוצה שעברה CCTA היו פחות אשפוזים, ו-47% מהם שוחררו ישירות מהמיון, לעומת 12% בקבוצת הביקורת P<0.001)).
שיעור המטופלים שאובחנו כלוקים במחלת לב היה דומה בשתי הקבוצות, ונע סביב 8%. בשתי הקבוצות לא נמצאו מקרים שבהם החמיצו אבחנה זו. לא נמצא הבדל גם בעלות בכוללת בין שתי הקבוצות.
הנחקרים בקבוצה שעברה CCTA נחשפו לכמות גדולה יותר של קרינה מצטברת, אך הכותבים מציינים כי לאחרונה מחקרים מצאו כי אפשר להשתמש בבדיקת CCTA גם במינוני קרינה נמוכים.http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1201161

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©