שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 95 > ייתכן שחסמי ביתא אינם מפחיתים אירועים קרדיו-וסקולריים בחולים בעלי מחלת לב יציבה
אוקטובר 2012 | גיליון מס' 95 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

ייתכן שחסמי ביתא אינם מפחיתים אירועים קרדיו-וסקולריים בחולים בעלי מחלת לב יציבה


β-Blocker Use and Clinical Outcomes in Stable Outpatients With and Without Coronary Artery Disease

ישנה הסכמה בנוגע לטיפול בחסמי ביתא לאחר אוטם שריר הלב, אולם לא ברורה לגמרי יעילותם באנשים בעלי מחלת לב ללא אוטם בעברם או בבעלי אוטם בעבר הרחוק או בבעלי סיכון למחלת לב קרדיו-וסקולארית ללא מחלת לב ידועה.
מחקר המופיע ב-JAMA מצא כי ייתכן שאין יעילות לטיפול בחסמי ביתא באנשים עם מחלת לב כלילית יציבה.
המחקר כלל אנשים בעלי מחלת לב כלילית, עם אוטם שריר הלב בעברם (14,043 איש) ובלי אוטם (12,012 איש), וגם אנשים בעלי גורמי סיכון ללא מחלת לב ידועה (18,653 איש).
נערכה השוואה בין אלו שטופלו בחסמי ביתא לבין אלו שלא טופלו, במעקב שנמשך 44 חודשים.
בקרב חולי מחלת לב לא נמצא הבדל משמעותי סטטיסטית בין שתי הקבוצות בשיעור התוצאה הראשונית המשולבת של מוות קרדיו-וסקולארי, אוטם שריר הלב או אירוע מוחי, אפילו בקרב אלו שעברו אוטם לבבי בעבר (16.9% לעומת 18.6%).
בקבוצת האנשים בעלי גורמי סיכון ללא מחלת לב ידועה נמצא שיעור מוגבר של תוצאות אלו דווקא בקרב אלו שטופלו בחסמי ביתא (14.2% לעומת 12.1% באלו שלא טופלו בתרופה).
כאשר נבדקו תוצאות משניות של תוצאה ראשונית + אשפוז בשל אירוע קרדיו-וסקולארי או הליך של רה וסקולריזציה, נמצאה יעילות לטיפול בחסמי ביתא בקרב אלו שעברו אוטם שריר הלב בשנה האחרונה.http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=1367524

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©