שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > ראומטולוגיה - גליון מס' 3 > 25 מ"ג אנברל פעם בשבוע לחולים הסובלים מדלקת מפרקים שגרונתית או מספונדילוארתרופתיה
אוגוסט 2007 August | גיליון מס' 3 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון
מן הספרות
25 מ"ג אנברל פעם בשבוע לחולים הסובלים מדלקת מפרקים שגרונתית או מספונדילוארתרופתיה


פרופ' שאול סוקניק מנהל המחלקה לרפואה פנימית ד, מרכז רפואי אוניברסיטאי סורוקה והפקולטה למדעי הבריאות, אוניברסיטת בן גוריון, באר שבע

 25hmg Etanercept Once Weekly in Rheumatoid Arthritis and Spondyloarthropathies
Berthelot JM, et al. Joint Bone Spine 2007 (Epub ahead of time)e

כידוע המינון המקובל של אנברל הוא שתי זריקות תת-עוריות הניתנות פעמיים בשבוע במינון של 25 מ"ג כל אחת. מטרת המחקר הנוכחי הייתה לבדוק את יעילותו של מינון המופחת ב-50% (25 מ"ג בזריקה תת-עורית הניתנת פעם בשבוע) לעומת המינון המקובל של שתי זריקות של 25 מ”ג פעמיים בשבוע  בחולים הסובלים מדלקת מפרקים שגרונתית או מאחת מהספונדילוארתרופתיות, כגון Ankylosing Spondylitis Reactive Arthritis או Psoriatic Arthritis. כל החולים הוערכו על ידי מדדים קליניים מקובלים: חולי דלקת המפרקים השגרונתית על ידי מדד DAS 28D.(דDisease Activity Score) שהוא מדד הבנוי על בדיקת 28 מפרקים, וחולי הספונדילוארתרופתיות על ידי מדד BASDAIד (Bath Ankylosing Spondylitis Activity Index).
במחקר נטלו חלק 112 חולים שנבדקו לפני תחילת הטיפול ולאחר שישה חודשים של טיפול. 44 חולים קיבלו חצי מהמנה המומלצת (זריקה שבועית אחת של 25 מ"ג), ו-68 חולים קיבלו את המנה המלאה (שתי זריקות שבועיות של 25 מ"ג כל אחת).
שיפור משמעותי נצפה בשני המינונים, ובעצם החולים שקיבלו את חצי המינון השתפרו בדיוק כמו החולים שקיבלו את המינון המלא.
השיפור שנצפה בחולי דלקת המפרקים השגרונתית שקיבלו את המנה המלאה, הראה ירידה מערך של DAS 28 של 5.5±0.1 לפני הטיפול לערך של 4.1±1.0, ואילו בחולים שקיבלו את חצי המינון - מערך של 5.2±0.8 לפני הטיפול לערך של 3.5±0.8 אחרי הטיפול.
בקבוצת חולי הספונדילוארתרופתיה כאשר ניתן המינון המלא, הירידה הייתה מ-58±15 לערך של 37±23, וכאשר ניתן חצי המינון, הירידה שנצפתה הייתה מערך של 60±13 לערך של 25±18.

סיכום
חסרונו העיקרי של מחקר זה הוא בכך שלא היה מחקר כפול סמיות פרוספקטיבי ורנדומלי. יהיו דרושים מחקרים נוספים כדי לדעת בוודאות אם המינון המוקטן אכן כה יעיל, ובאילו מקרים ניתן יהיה להמליץ עליו. מובן שגם להוזלת המחיר כתוצאה מהפחתת המינון יש חשיבות לא מבוטלת.

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©