שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 106 > נקודות מבט שונות על משקאות אנרגיה המכילים קפאין
דצמבר 2012 | גיליון מס' 106 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

נקודות מבט שונות על משקאות אנרגיה המכילים קפאין


Energy Drinks and Caffeine-Related Adverse Effects

ה-JAMA מציע נקודות מבט שונות בנושא משקאות אנרגיה.
החל משנת 1997 נמכרים בארה"ב משקאות אנרגיה. עם השנים ניכרת עלייה בפופולאריות של משקאות אלו. תושבי ארה"ב צרכו 2.3 מיליארד משקאות אנרגיה ב-2005 ו-6 מיליארד משקאות ב-2010. כ-6% מהגברים הצעירים בארה"ב צורכים משקה כזה באופן יומי.
רוב התוויות של המשקאות הללו אינן מציינות את תכולת הקפאין, ובשל העובדה שרבים מהם מכילים רכיבים "טבעיים" כמו גינקו, הם נמכרים כתוספי מזון ולא כתרופות.
ב-2010 הוגדרו משקאות המכילים אלכוהול וקפאין כבלתי בטוחים, וב-2012 ה-FDA חקר את הנושא בשל חשש מבעיות בטיחות, וכמה סוגים של משקאות המכילים קפאין נקשרו במקרי מוות בלתי צפוי באנשים בריאים, בעיקר על רקע הפרעות בקצב הלב.
קפאין וכמה תרופות עוברים מטבוליזם דרך ציטוכרום P450 1A2. וייתכן שחלק ממקרי המוות נובעים משילוב של משקה האנרגיה עם תרופות העוברות מטבוליזם במסלול דומה. ייתכן שלאנשים שנפטרו הייתה ברקע מחלת לב או מחלת כבד שהעלתה את רגישותם לתופעות הלוואי של קפאין.
על רקע השימוש הגובר במשקאות אלו מומלץ שהרופא ישאל, במיוחד גברים צעירים, בנוגע לשימוש בהם.
יש לדרוש פירוט של תכולת הקפאין במשקה. מוערך כי צריכה של פחות מ-500 מ"ג ליום (כ-6-4 משקאות אנרגיה) בטוחה, אולם בבעלי מחלת לב ומחלת כבד המנה המומלצת קטנה יותר ואולי עדיף בכלל להימנע מהם.http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=1487123

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©