שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 110 > קווים מנחים לסקירה ולגילוי מוקדם של סרטן ריאות לחולים בסיכון
ינואר 2013 | גיליון מס' 110 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

קווים מנחים לסקירה ולגילוי מוקדם של סרטן ריאות לחולים בסיכון


American Cancer Society Lung Cancer Screening Guidelines

ה-American Cancer Society פרסם הנחיות חדשות לסקר לסרטן הריאה.
במהלך המאה העשרים חלה עלייה בתמותה מסרטן הריאה הנגרם מחשיפה ממושכת לעישון. בארה"ב כיום זו הסיבה המובילה למוות מסרטן. שיעור ההישרדות לחמש שנים מסרטן זה הוא מהנמוכים הקיימים (16.8%), אולם אם הסרטן מאובחן בשלב מוקדם, ההישרדות לחמש שנים עולה ל-52.2%.
העלות של טיפול בסרטן הריאה בארה"ב ב-2010 הוערכה ב-12.1 מיליארד דולר, ולכך יש להוסיף את העלות הנובעת מתמותה מוקדמת בשל מחלה זו.
שכיחות המחלה גבוהה יותר בגברים, ונמוכה יחסית לפני גיל 50, ועולה בעיקר לאחר גיל 60. הסיכון עולה עם העלייה בכמות הסיגריות שנצרכו.
בנובמבר 2010 הודיע מנהל ה-National Cancer Institute-NCI כי נמצאה ירידה משמעותית של 20% בתמותה מסרטן הריאה בקרב בעלי סיכון מוגבר לסרטן, שעברו בדיקת סקר של CT חזה במינון קרינה נמוך בכל שנה במשך שלוש שנים רצופות, בהשוואה לקבוצה שעברה בכל שנה במשך שלוש שנים צילום חזה.
ההמלצה בהנחיות החדשות היא לדון עם המטופל על בדיקת סקר באמצעות CT במינון קרינה נמוך.
במטופלים בריאים בני 74-55 שנים בעלי רקע של 30 שנות עישון של קופסה או יותר המעשנים כיום או הפסיקו לעשן במהלך 15 השנים האחרונות, מומלץ לבצע בדיקת סקר בכל שנה במשך שלוש שנים רצופות.
לבעלי סיכון נמוך לסרטן יש להמליץ לא לבצע סקירה.
מומלץ לדון בתועלת הסקר, הפחתת תמותה מסרטן הריאה, לעומת מגבלותיו (יש מקרים שבהם לא מתגלה הממצא או שמתגלה ממצא שאי אפשר לטפל בו בהצלחה) ונזקיו האפשריים (ערך חיובי כוזב וחשיפה לקרינה).
יש להמשיך ולהדגיש את חשיבות הפסקת העישון. הפסקת העישון עד גיל 30 מביאה להורדת הסיכון לסרטן ריאה כמעט לרמת הסיכון שבקרב לא מעשנים, והסיכון לסרטן ריאה יורד לחצי בהפסקת העישון עד גיל 50. 


http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.3322/caac.21172/full

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©