שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 112 > תרופה חדשה למניעת השלבים ההתחלתיים של מחלת האלצהיימר
פברואר 2013 | גיליון מס' 112 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

תרופה חדשה למניעת השלבים ההתחלתיים של מחלת האלצהיימר


A Novel Retro-Inverso Peptide Inhibitor Reduces Amyloid Deposition, Oxidation and Inflammation and Stimulates Neurogenesis in the APPswe/PS1ΔE9 Mouse Model of Alzheimer’s Disease

תרופה חדשה למניעת השלבים ההתחלתיים של מחלת האלצהיימר אמורה להיכנס לשלב המחקרים הקליניים תוך כמה שנים.
מחלת האלצהיימר היא הסיבה השכיחה לדמנציה, וכיום היא תוקפת 820,000 בריטים, ולפי התחזיות מספר זה יוכפל ואף יותר מזה בשנת 2050. אחד מכל שלושה אנשים מעל גיל 65 ימות עם דמנציה.
במחלת האלצהיימר חלבון בשם Amyloid-β-Aβ מצטבר בפלאקים סניליים במוח, תוך פגיעה בתאי עצב. כתוצאה מכך נגרמים אובדן זיכרון ובלבול.
חוקרים בראשות פרופ' David Allsop מצאו תרופה חדשה, המפחיתה את מספר הפלאקים הסניליים בשליש, ויותר ממכפילה את מספר תאי העצב החדשים באזור במוח הקשור בזיכרון. התרופה גם מפחיתה את כמות הדלקת במוח ואת הנזק החמצוני הקשור במחלה.
החוקרים השתמשו בגרסה Retro-Inverted של HIV Protein Transduction Domain ‘TAT’ to RI-OR2 ליצירת RI-OR2-TAT, החודר את מחסום דם-מוח ומונע היצמדות של מולקולות Aβ ויצירת פלאקים.
התרופה נוסתה בעכבר טרנסגני, שהכיל שתי מוטציות אנושיות הקשורות בצורות תורשתיות של מחלת האלצהיימר.
הזרקה תוך פרי טונאלית יומית של RI-OR2-TAT במינון 100 nmol/kg במשך 21 יום בעכבר בן 10 חודשים, הביאה לירידה של 25% ברמות Aβ Oligomer בקורטקס, לירידה של 32% בכמות הפלאקים של Amyloid-β, לירידה של 44% במספר תאי מיקרוגליה שעברו שפעול ולירידה של 25% בנזק החמצוני, ואילו מספר תאי העצב הצעירים ב-Dentate Gyrus עלה ב-210% (כל הנתונים בהשוואה לעכברי ביקורת שעברו הזרקת סליין בלבד).
התרופה מתוכננת להינתן לחולים בעלי ירידה קלה בזיכרון, לפני שיפתחו מחלה ויהיה מאוחר מדי, וצריכה לעבור בדיקת בטיחות לפני שתיכנס למחקר בבני אדם. 

http://www.plosone.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0054769

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©