שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 114 > מניעת דלקת מפרקים שגרונית בעכברים על ידי אינפוזיות תאי T, שכיבו את המתקפה על המפרקים
פברואר 2013 | גיליון מס' 114 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

מניעת דלקת מפרקים שגרונית בעכברים על ידי אינפוזיות תאי T, שכיבו את המתקפה על המפרקים


Amelioration of Arthritis Through Mobilization of Peptide-specific CD8 Regulatory T Cells

כ-50 מיליון אמריקאים סובלים ממחלות אוטואימוניות, כולל Rheumatoid Arthritis, זאבת, סוכרת מסוג 1, טרשת נפוצה ומחלת צליאק. מסיבות בלתי ידועות ישנה עלייה בשכיחות מחלות אלו בארה"ב.
הטיפולים החדשים הקיימים למחלות אוטואימוניות מתמקדים במטרות כגון Effector Cells וציטוקינים, אולם גם התרופות הביולוגיות הללו אינן אופטימליות ועלולות לגרום תופעות לוואי חמורות.
חוקרים שיערו שהטיפול יהיה יעיל יותר אם יתמקד בתאי T, המתחילים את שרשרת האירועים המובילה למחלה, כלומר טיפול בשלב מוקדם יותר בהתהוות המחלה.
T Regulatory Cells-Tregs הם תאים בעלי תפקיד חשוב בכיבוי התגובות חיסוניות שאינן נדרשות, כמו למשל כשהגוף סיים להילחם בחיידק או בנגיף.
המולקולה MHC Class Ib Molecule Qa-1b בעכברים, המקבילה ל-HLA-E בבני אדם, מדגימה פולימורפיזם מוגבל ונקשרת לשני פפטידים: Hsp60p216 ו-Qdm.
חוקרים מצאו כי בהשראת הפפטידים נוצרת התרחבות של Tetramer-Binding CD8+Tregs המזהים את Qa-1-Hsp60p216, אך לא את Qa-1-Qdm, והתרחבות זו מעכבת באופן חזק דלקת פרקים מושרית קולגן, שהיא מודל החיות למחלת Rheumatoid Arthritis בבני אדם, מחלה התוקפת כ-1.5 מיליון אמריקאים.
אלימינציה תלוית Perforin של Autoreactive Follicular Th-TFH ושל תאי Th17 על ידי CD8+Tregs מעכבת את התפתחות המחלה.
עירוי בתנאי מעבדה של CD8+Tregs הגביר את יעילות הטיפול ב-Methotrexate, ועצר את התקדמות המחלה לאחר שהחלה.
התוצאות מציעות אפשרות טיפול מבטיחה למחלות אוטואימוניות.
החוקרים ימשיכו ויבדקו את שיטת הטיפול הזו בעכברים הנושאים תאים חיסון אנושיים הגורמים לתגובה אוטואימונית. 

http://www.jci.org/articles/view/66938

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©