שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 117 > בדיקות דנ"א עשויות לנבא את הסיכון ללקות בהצטננות
מרץ 2013 | גיליון מס' 117 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

בדיקות דנ"א עשויות לנבא את הסיכון ללקות בהצטננות


DNA May Predict Risk of Catching Common Cold

מחקר חדש מציע שאנשים בעלי כרומוזומים עם "קצוות" קצרים מצויים בסיכון גבוה יותר ללקות בזיהומים בדרכי הנשימה, עקב הדבקה בנגיפים הגורמים להצטננות.
המחקר שבדק רגישות ללקות בהצטננות, מצא כי אנשים בעלי כרומוזומים עם קצוות קצרים (Telomeres) בתאי הדם הלבנים מצויים בסיכון מוגבר לפתח סימפטומים של הצטננות.
החוקרים מקווים כעת להיעזר באורך הטלומרים כדי לזהות אנשים המצויים בסיכון מוגבר לפתח מחלות מסוימות.
הטלומרים הם חלקים מהדנ"א המצויים בקצות הכרומוזומים, המתכווצים כשהתאים מתבגרים.
בעבר נמצא כי טלומרים קצרים קשורים בסיכון מוגבר למחלות קרדיו-וסקולאריות, לסרטן ולמוות מוקדם. אך השפעתם על הבריאות של מבוגרים צעירים עדיין אינה ברורה.
כדי לבדוק את הנושא, מדדו החוקרים את אורך הטלומרים בארבעה סוגים של תאי דם, כולל לויקוציטים, בקרב 152 מבוגרים בריאים בגיל 55-18.
לאחר מכן ניתנו לנבדקים טיפות אף המכילות Rhinovirus 39, שהוא הנגיף הגורם להצטננות.
69% מהנבדקים הציגו סימנים לזיהום ו-22% פיתחו הצטננות. טלומרים קצרים בכל ארבעת התאים נמצאו כמגבירים את הסיכון לפתח זיהום החל מגיל 22, בעקבות חשיפה לנגיף הגורם להצטננות.
אורך הטלומר של תא CD8CD28 ממערכת החיסון נמצא כבעל הקשר החזק ביותר להיארעות זיהום, ואף היה התא היחיד שנמצא קשור להתפתחות תחלואה קלינית.

http://www.gponline.com/News/article/1171658/dna-may-predict-risk-catching-common-cold/

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©