שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 132 > ראיות נוספות לכך שטיפול לא ביולוגי מאט פעילות דלקת פרקים לאחר כישלון מתוטרקסט
יוני 2013 | גיליון מס' 132 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

ראיות נוספות לכך שטיפול לא ביולוגי מאט פעילות דלקת פרקים לאחר כישלון מתוטרקסט


Therapies for Active Rheumatoid Arthritis after Methotrexate Failure

מחקר כפול סמיות חדש המתפרסם ב-New England Journal of Medicine מצא כי טיפול משולש לא ביולוגי מפחית פעילות דלקת פרקים לאחר כישלון טיפול ב-Methotrexate, באופן לא פחות טוב מטיפול ביולוגי שהוא יקר יותר.
353 אנשים בעלי מחלת Rheumatoid Arthritis פעילה למרות טיפול ב-Methotrexate טופלו אקראית בטיפול משולש (Methotrexate, Sulfasalazine ו-Hydroxychloroquine) או בטיפול ב-Etanercept, שהוא חסם TNF, ביחד עם Methotrexate.
בשתי הקבוצות ניכר שיפור משמעותי לאחר 24 שבועות טיפול.
מי שלא הגיב לטיפול בשלב זה, עבר לקבל את סוג הטיפול השני (27% בכל קבוצה).
גם אלו שהחליפו טיפול נהנו משיפור במצב מחלתם לאחר ההחלפה, ללא הבדל משמעותי בין שתי הקבוצות.
לאחר 48 שבועות טיפול מידת פעילות המחלה הייתה דומה בשתי הקבוצות (2.1- עם הטיפול המשולש ו-2.3- עם הטיפול ב-Etanercept וב-Methotrexate).
גם ממצאי הדימות על הנזק המפרקי, על מידת הכאב, על איכות החיים הקשורה לבריאות ושיעור תופעות לוואי מאג'וריות היו דומים בשתי הקבוצות.
ממצאי המחקר מחזקים שני מחקרים אחרים שהראו תוצאות דומות, אך במאמר המערכת תוהים אם התוצאות לא הגיעו מאוחר מדי מכדי לשנות את הגישה הטיפולית החדשנית הדוגלת בטיפול ביולוגי יקר לאחר כישלון טיפול ב-Methotrexate. 

http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1303006

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©