שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 146 > פוריות: חוקרים השלימו את הפאזל של הקישוריות ההורמונלית של המוח
ספטמבר 2013 | גיליון מס' 146 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

פוריות: חוקרים השלימו את הפאזל של הקישוריות ההורמונלית של המוח


Dependence of Fertility on Kisspeptin–Gpr54 Signaling at the GnRH Neuron

ה-Nature Communications מפרסם כי תגלית של חוקר מניו זילנד, מדען המוח Professor Allan Herbison, בשיתוף עם חוקר מגרמניה, משלימה את הפיסה האחרונה בפאזל של ההבנה כיצד מעגלים במוח חיוניים לפוריות תקינה בבני אדם וביונקים אחרים.
אי פוריות פוגעת במיליוני אנשים בעולם. מוערך כי עד 20% מהזוגות בניו זילנד סובלים מהבעיה, ומקובל להניח כי שליש מהמקרים של אי פוריות בנשים קשור באיזור מסוים במוח.
החוקרים מצאו מיקום מפתח שבו נעשה תהליך Signalling בין חלבון קטן בשם Kisspeptin ובין הקולטן שלו הנקרא G-Protein-Coupled Receptor 54 - Gpr54.
בעבר נמצא כי Kisspeptin חיוני לפוריות של בני האדם, ו-Professor Herbison הראה בעבר כי מולקולה זו חיונית גם לצורך קיום ביוץ.
במחקר החדש מראים החוקרים כי תהליך ה-Signalling בין חלבון Kisspeptin לקולטן Gpr54 מתרחש באוכלוסייה קטנה של תאי עצב במוח, המכונים Gonadotropin-Releasing Hormone (GnRH) Neurons.
החוקרים בחנו את נוירוני GnRH בעכברים חסרי קולטן Gpr54, ומצאו שעכברים אלו לא הגיעו לבשלות מינית והיו עקרים.
בהמשך הראו כי עכבר שאינו פורה יכול להגיע לפוריות תקינה באמצעות החדרת הגן Gpr54 לנוירוני GnRH.
הממצאים יאפשרו מציאת טיפולים חדשים לבעיות פוריות ויסייעו במציאת צורות חדשות של טיפולים למניעת היריון, ואולי גם טיפולים לסרטן הערמונית. 

http://www.nature.com/ncomms/2013/130920/ncomms3492/full/ncomms3492.html

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©