שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 146 > בהתקף לב חריף חסימת זרימת הדם לזרוע לסירוגין בדרך למיון עשוייה להציל חיים ולמנוע נזק לשריר הלב
ספטמבר 2013 | גיליון מס' 146 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

בהתקף לב חריף חסימת זרימת הדם לזרוע לסירוגין בדרך למיון עשוייה להציל חיים ולמנוע נזק לשריר הלב


Improved Long-term Clinical Outcomes in Patients with ST-elevation Myocardial Infarction Undergoing Remote Ischaemic Conditioning as an Adjunct to Primary Percutaneous Coronary Intervention

מחקר חדש מצא כי ניפוח של שרוולית מד לחץ הדם באופן מחזורי, כדי לעצור את זרימת הדם לזרוע, בעת פינוי מטופל העובר אוטם לבבי חריף לבית החולים, מפחיתה את התסמינים הלבביים, ואף מורידה תמותה מאוטם שריר הלב.
מחסור בחמצן באיבר מרוחק כמו גפה לתקופות קצרות מגנה על הלב בעת מחסור באספקת חמצן כמו באוטם שריר הלב.
החוקרים הראו בעבר כי אירועים איסכמיים באיברים מרוחקים מפחיתים ב-30% נזק לשריר הלב, באנשים העוברים טיפול באמצעות בלון לאוטם שריר הלב.
במחקר הנוכחי עקבו החוקרים במשך עד ארבע שנים אחר 251 איש שפונו בשל אוטם שריר הלב לבית חולים שהוא מרכז לטיפול בלב.
הופעה מחדש של תסמינים לבביים הופחתה ב-51% בקבוצה שעברה ניפוחים חוזרים (ארבע פעמים) של שרוולית מד לחץ הדם עד 200 mmHg במשך חמש דקות ואז שוחררה.
בקבוצת הטיפול נמצאה ירידה של 61% בתמותה מאוטם שריר הלב.
משערים כי מניעת אספקת דם לאיבר מרוחק מפעילה מנגנוני הגנה טבעיים של הגוף, היוצרים עמידות לנזק רקמתי בלב במהלך האוטם הלבבי, ובמיוחד לאחר הרחבת העורק הלבבי באמצעות בלון.
החוקרים רואים בטיפול זה הבטחה גדולה ופוטנציאל גדול לטיפול באוטם שריר הלב, אך דרושים מחקרים גדולים לאישור ממצאי מחקר זה שהוא חלוצי וקטן. 

http://dx.doi.org/10.1093/eurheartj/eht369

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©