שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 151 > בדיקה פשוטה עשויה לגלות סרטן לבלב בשלבים מוקדמים
אוקטובר 2013 | גיליון מס' 151 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

בדיקה פשוטה עשויה לגלות סרטן לבלב בשלבים מוקדמים


Novel Methylation Biomarker Panel for the Early Detection of Pancreatic Cancer

סרטן הלבלב הוא מחלה קטלנית מאוד, עם הישרדות של פחות מ-5% בחמש שנים, שלרוב מתגלה בשלב מפושט, וכיום הוא מהווה את סיבת המוות הרביעית בשכיחותה לתמותה מסרטן.
חוקרים מ-Johns Hopkins מדווחים על בדיקת דם פשוטה המבוססת על גילוי שינויים אפיגנטיים זעירים, לזיהוי מוקדם של סרטן הלבלב. החוקרים זיהו שני גנים, BNC1 ו-ADAMTS1, שנמצאו ביחד ב-81% מדגימות הדם של 42 איש בעלי סרטן לבלב מוקדם, אך לא באנשים ללא סרטן הלבלב, שעברו בעבר פנקראטיטיס, שהוא גורם סיכון לסרטן הלבלב.
לשם השוואה, בדיקת PSA לגילוי מוקדם של סרטן הערמונית מזהה 20% ממקרי סרטן הערמונית.
בעזרת שיטה רגישה מאוד, Methylation on Beads-MOB, שפיתחו החוקרים, הם הצליחו לבודד בדם הנבדק סיבים קטנטנים של DNA של שני הגנים שעברו תוספת קבוצת מתיל.
הסגוליות של צמד הסמנים הללו לגילוי מוקדם של סרטן הלבלב היא 85%.
החוקרים מקווים שהמשך המחקר יגלה סמן נוסף, וכך אפשר יהיה להגיע לרגישות ולסגוליות של יותר מ-90%.
החוקרים מעריכים כי הבדיקה לא תהווה בדיקת סקר לכלל האוכלוסייה כמו בדיקת ממוגרפיה, אלא תשמש לבעלי סיכון מוגבר לסרטן הלבלב כמו בעלי רקע משפחתי, פנקראטיטיס בעבר, מעשנים כבדים או בעלי מוטציות בגן BRCA, הקשורות בסיכון מוגבר לסרטן שד, שחלות ולבלב.
אנשים שבבדיקה יימצאו אצלם הסמנים למחלה, יעברו בדיקת CT או אולטרה-סאונד אנדוסקופי לגילוי הסרטן, וטיפול הבחירה במקרה של גידול סרטני מוקדם יהיה ניתוח. 

http://clincancerres.aacrjournals.org/content/early/2013/09/28/1078-0432.CCR-12-3224

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©