שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 152 > איבופרופן, אקמול או אדים חמים לחולים עם דלקות בדרכי הנשימה?
נובמבר 2013 | גיליון מס' 152 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

איבופרופן, אקמול או אדים חמים לחולים עם דלקות בדרכי הנשימה?


Ibuprofen, paracetamol, and steam for patients with respiratory tract infections in primary care: pragmatic randomised factorial trial

מחקר חדש המתפרסם ב-BMJ מצא כי אינהלציית אדים ואיבופרופן אינם יעילים יותר מאקמול להקלה על תסמינים בדלקת בדרכי הנשימה ברוב המטופלים.
889 מטופלים בני שלוש ומעלה בעלי זיהום חריף בדרכי הנשימה טופלו באחת מאפשרויות הטיפול: טיפול באקמול, טיפול באיבופרופן או טיפול בשניהם לסירוגין, ארבע פעמים ביום או על פי צורך, במשך שלושה ימים לפחות, או טיפול באינהלציית אדים במשך 15 דקות ביום.
הנחקרים נדרשו לדווח על חומרת תסמיניהם בימים השני עד הרביעי לטיפול, בסולם של 0 (ללא תסמינים) עד 7 (חמור ביותר). נבדק גם חום המטופלים, שימוש באנטיביוטיקה וצורך בייעוץ חוזר.
לא נמצא הבדל בדיווח של המטופלים על חומרת התסמינים בין הטיפולים השונים.
ילדים ומטופלים בעלי זיהום בדרכי הנשימה התחתונות נהנו יותר מטיפול באיבופרופן.
אולם תסמינים חדשים או תסמינים שלא חלפו היו נפוצים יותר במטופלי איבופרופן (20%) או בכאלו שנטלו אקמול ואיבופרופן לסירוגין (17%), לעומת אלו שנטלו אקמול (12%).
פגיעת קלה מהחום נצפתה בארבעה שטופלו באדים (2%).
מסקנת החוקרים היא כי חוץ מילדים או מבעלי זיהום בדרכי הנשימה התחתונות, שבהם ייתכן שאיבופרופן עדיף, אין עדיפות לטיפול באיבופרופן או באינהלציית אדים, לעומת טיפול באקמול. 

http://www.bmj.com/content/347/bmj.f6041

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©