שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 153 > מתן טסטוסטרון מזוהה עם תוצאות שליליות לאחר אנגיוגרפיה קורונרית, בניגוד לתוצאות קודמות
נובמבר 2013 | גיליון מס' 153 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

מתן טסטוסטרון מזוהה עם תוצאות שליליות לאחר אנגיוגרפיה קורונרית, בניגוד לתוצאות קודמות


Association of Testosterone Therapy With Mortality, Myocardial Infarction, and Stroke in Men With Low Testosterone Levels

קיימת עלייה בשכיחות הטיפול בטסטוסטרון, שניתן לשיפור התפקוד המיני וצפיפות העצם ולהגברת כוח השרירים, ונחשב גם כמשפר עמידות לאינסולין ופרופיל שומני הדם, אולם השפעתו על תחלואה ותמותה קרדיווסקולארית אינה ידועה.
בין השנים 2001 ל-2011 חלה עלייה של פי חמישה בכמות המרשמים לטסטוסטרון בארה"ב, והיא הגיעה ל-5.3 מיליון מרשמים, בשוק ששוויו 1.6 מיליארד דולר.
לאחרונה הופסק טרם זמנו מחקר אקראי בשם Testosterone in Older Men with Mobility Limitations-TOM, שבחן את הטיפול בטסטוסטרון בגברים, בשל שכיחות גבוהה של מחלה קרדיווסקולארית, שהעלתה חששות על בטיחות הטיפול.
מחקר עוקבה רטרוספקטיבי חדש המתפרסם ב-JAMA, מצא כי תוספי טסטוסטרון מעלים סיכון לאירועים קרדיווסקולאריים בקרב גברים מבוגרים שעברו צנתור.
החוקרים בדקו 8,709 יוצאי צבא, שעברו צנתור כלילי והיו בעלי רמת טסטוסטרון כוללת נמוכה מ-ng/mL 300.
14% מהם (1,223) מהם החלו טיפול בטסטוסטרון (לרוב במדבקה או בזריקה) בזמן חציוני של שנה וחצי לאחר הצנתור.
לאחר שלוש שנים התוצא המשולב של תמותה כוללת, אוטם שריר הלב ושבץ איסכמי אירע ב-25.7% מקבוצת מטופלי הטסטוסטרון וב-19.9% מהאנשים שלא קיבלו טיפול זה. ה-Relative Risk לתוצא זה היה גבוה ב-30% בקבוצת המטופלים בטסטוסטרון. 

http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=1764051

תגובות:



דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©