שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 154 > פרדיגמה חדשה בטיפול להורדת LDL - המלצות חדשות של ה-ACC ושל ה-AHA
נובמבר 2013 | גיליון מס' 154 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

פרדיגמה חדשה בטיפול להורדת LDL - המלצות חדשות של ה-ACC ושל ה-AHA


2013 ACC/AHA Guideline on the Treatment of Blood Cholesterol to Reduce Atherosclerotic Cardiovascular Risk in Adults: A Report of the American College of Cardiology/American Heart Association Task Force on Practice Guidelines

American College of Cardiology-ACC ו-American Heart Association-AHA זונחים את ההנחיות לטיפול שמטרתו להגיע ליעד כולסטרול LDL מסוים.
במקום זאת נדרשים הרופאים לקבוע אם המטופל נמצא באחת מארבע הקבוצות בעלות הסיכון המוגבר, הזקוקות לטיפול בסטטינים.
אנשים בעלי מחלה טרשתית קרדיווסקולרית צריכים לקבל טיפול בסטטינים בעצמה גבוהה, אם הם בגיל צעיר מ-75, או טיפול בעצמה בינונית, אם גילם 75 שנים ומעלה.
אנשים בעלי רמת כולסטרול LDL של 190 מ"ג/ד"ל ומעלה צריכים לקבל טיפול בסטטין בעצמה גבוהה.
חולי סוכרת בני 75-40 בעלי רמת כולסטרול LDL בין 70 ל-189 מ"ג/ד"ל ללא מחלה טרשתית, צריכים לקבל לפחות טיפול בסטטין בעצמה בינונית, וכנראה טיפול בעצמה גבוהה אם הסיכון המוערך למחלה קרדיווסקולרית בעשר השנים הבאות שווה ל-7.5% או גדול ממנו.
אנשים ללא מחלה טרשתית או סוכרת, אך בעלי רמת LDL בין 70 ל-189 מ"ג/ד"ל וסיכון מוערך של 7.5% ומעלה למחלה קרדיווסקולרית תוך עשר שנים, צריכים לקבל טיפול בסטטין בעצמה בינונית-גבוהה.
טיפול בסטטין בעצמה גבוהה כולל Atorvastatin במינון 80-40 מ"ג או Rosuvastatin במינון 40-20 מ"ג (Crestor).
טיפול בסטטין בעצמה בינונית כולל Atorvastatin במינון 20-10 מ"ג, Rosuvastatin במינון 10-5 מ"ג, Simvastatin במינון 40-20 מ"ג ו-Pravastatin במינון 80-40 מ"ג.
מלבד כמה יוצאים מן הכלל, טיפול בתרופות שאינן מקבוצת הסטטינים לטיפול בשומני הדם אינו מומלץ.
הסיכון למחלה קרדיווסקולרית בעשר שנים, הכולל סיכון לאירועים כליליים ולשבץ מוחי, נקבע בעזרת מחשבונים הקיימים באתרים של ה-ACCושל ה-AHA.
שינוי באורח החיים מומלץ לכל המטופלים, ללא קשר לטיפול בתרופות להורדת הכולסטרול.
ההנחיות הללו יחליפו את הנחיות ATP3 משנת 2004, והשינוי הוא שההמלצה לטיפול בסטטינים היא לפי רמת הסיכון, ולא כדי להגיע ליעד LDL מסוים.
מדידת רמת הכולסטרול במהלך הטיפול תיעשה להערכת היענות לטיפול, אך לא לבדיקת הגעה ליעד LDL.
בבסיס ההמלצות החדשות עומדים מחקרים שהראו כי התועלת של סטטינים אינה קשורה רק בהורדת ה-LDL, בעוד שתרופות אחרות המורידות LDL לא הביאו לשיפור קליני. 

http://circ.ahajournals.org/content/early/2013/11/11/01.cir.0000437738.63853.7a

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©