שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 155 > שלושה גורמי סיכון מהווים מחצית מהסיכון הכולל למחלת לב כלילית בבעלי עודף משקל
נובמבר 2013 | גיליון מס' 155 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

שלושה גורמי סיכון מהווים מחצית מהסיכון הכולל למחלת לב כלילית בבעלי עודף משקל


Metabolic Mediators of the Effects of Body-mass Index, Overweight, and Obesity on Coronary Heart Disease and Stroke: A Pooled Analysis of 97 Prospective Cohorts with 1.8 Million Participants

מחקר המתפרסם ב-Lancet מצא כי טיפול בשלושה גורמי סיכון עשוי להפחית בחצי את הסיכון למחלה כלילית ולהפחית בשלושה רבעים את הסיכון לשבץ מוחי בבעלי משקל עודף.
מדובר באיזון רמות סוכר, לחץ דם וליפידים.
בשלושת העשורים האחרונים ישנה עלייה ברמת ה-BMI ובשכיחות לסוכרת ברחבי העולם, אולם רמות הכולסטרול ולחץ הדם ירדו או נשארו כשהיו.
החוקרים סקרו 97 מחקרי עוקבה פרוספקטיביים, שכללו 1.8 מיליון מטופלים.
עודף משקל והשמנת יתר היו קשורים בסיכון מוגבר למחלה כלילית ולשבץ מוחי, בהשוואה למשקל גוף תקין (BMI בין 20 ל-25 ק"ג/מטר רבוע).
לאחר מעקב חציוני של 13 שנים, ה-Hazard Ratio למחלה כלילית היה 1.27 (95% CI 1·23-1·31) עבור כל עלייה של 5 יחידות ב-BMI, וה-HR לשבץ מוחי היה 1.18 (1·14-1·22). אולם לאחר התאמה לרמות לחץ דם, סוכר וליפידים, הערכים ירדו ל-1.15 ול-1.04 בהתאמה.
החוקרים חישבו ומצאו כי 46% מהסיכון המוגבר למחלה כלילית בשל BMI גבוה ו-76% מהסיכון לשבץ מוחי, מתווך על ידי שלושת גורמי הסיכון המטבוליים הללו.
לחץ דם היה החשוב מבין השלושה, והביא לסיכון מוגבר ב-31% למחלה כלילית וב-65% לשבץ מוחי. 

http://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736%2813%2961836-X/abstract

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©