שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 164 > תקווה שהכזיבה: תרופות מכוונות עמילואיד אינן משפרות קוגניציה - תוצאות שתי קבוצות מחקרים
ינואר 2014 | גיליון מס' 164 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

תקווה שהכזיבה: תרופות מכוונות עמילואיד אינן משפרות קוגניציה - תוצאות שתי קבוצות מחקרים


Two Phase 3 Trials of Bapineuzumab in Mild-to-Moderate Alzheimer's Disease

לפי מחקר המתפרסם ב-New England Journal of Medicine, שני נוגדנים מונוקלונליים שיוצרו לצורך הפחתת הצטברות עמילואיד בטא בחולי אלצהיימר, לא הצליחו להביא לשיפור קליני.
התרופה הראשונה, Bapineuzumab, נבדקה ב-2,450 חולי אלצהיימר בדרגה קלה-בינונית, בשני מחקרים שבהם החולים טופלו באופן אקראי בפלצבו או בטיפול פעיל.
הטיפול ניתן בעירוי תוך ורידי בכל 13 שבועות.
לאחר 78 שבועות לא נצפה הבדל במדד קוגניציה (Alzheimer's Disease Assessment Scale - ADAS-Cog11) בטווח ציונים 0 עד 70 ובמדד נכות (Disability Assessment for Dementia - DAD) בטווח 0 עד 100 בין הקבוצות.
התוצאות היו דומות בקרב נשאים של וריאנט Apolipoprotein E ואלו שאינם נשאים.
נבדקו גם נתונים בבדיקת Positron-Emission Tomographic Amyloid Imaging, ובעקבות זאת הופסק מינון גבוה של הנוגדן, בשל מציאת עדות לבצקת מוחית. נוסף על כך, נמדד ריכוז Phosphorylated Tau בנוזל ה-CSF.
הנוגדן השני, Solanezumab, נבחן גם הוא בשני מחקרים שכללו כ-2,000 חולי אלצהייימר בדרגה קלה-בינונית.
לאחר 80 שבועות טיפול גם כאן לא נמצאה יעילות גבוהה מפלצבו במבחני קוגניציה ונכות.
למרות התוצאות, קוראים מדענים להמשיך ולחפש תרופות המבוססות על "השערת העמילואיד", תוך הכרה בחוסר הבהירות הקיימת בנוגע לתפקידן של צורות שונות של עמילואיד בטא במחלה. 

www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1304839

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©