שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 173 > עקביות בניטור ובקרה של יל"ד עשויה להפחית במחצית את הסיכון לשבץ שני
מרץ 2014 | גיליון מס' 173 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

עקביות בניטור ובקרה של יל"ד עשויה להפחית במחצית את הסיכון לשבץ שני


Consistency of Blood Pressure Control After Ischemic. Stroke Prevalence and Prognosis

מחקר חדש ב-American Heart Association journal Stroke מצא כי אנשים לאחר שבץ מוחי, המאזנים את לחץ דמם, מפחיתים את הסיכון ללקות בשבץ נוסף ביותר מ-50%.

לחץ דם מאוזן הוגדר כסיסטולי עד mmHg 140 ודיאסטולי עד mmHg 90.

החוקרים ניתחו תוצאות ממחקרVitamin Intervention for Stroke Prevention (VISP) , אשר כלל 3,680 אנשים לאחר שבץ מוחי בני 35 ומעלה, בשנים 2003-1996.

רמות לחץ דם נמדדו בתחילת המחקר, לאחר חודש ולאחר 6 חודשים, ובהמשך מדי 6 חודשים עד השלמת 24 חודשים.

נמצא כי פחות משליש מהנחקרים שמרו על לחץ דם מאוזן במשך יותר מ-75% מהזמן.

באנשים בעלי לחץ דם לא מאוזן (סיסטולי מעל 153 mm Hg)בתחילת המחקר, הישנות שבץ מוחי פחתה ב-54% ( adjusted hazard ratio, 0.46; 95% CI, 0.26–0.84) תחת שמירת איזון קפדני של לחץ הדם במשך יותר מ-75% מהזמן, בהשוואה לאנשים שלחץ דמם היה מאוזן במשך פחות מ-25% מהזמן.

החוקרים מדגישים כי יש לאזן את לחץ הדם ברוב שעות היממה, ונראה כי תנודות בלחץ הדם קשורות בסיכון קרדיו-וסקולרי מוגבר. לפיכך לא די למדוד לחץ דם בעת ביקור במרפאה ואולי כדאי לייצר מכשירי מדידה ביתיים אשר ישדרו את התוצאות לרופא.

קיימת חשיבות ניכרת למעורבות המטופל באיזון לחץ הדם ושאר גורמי הסיכון, תוך הפחתת צריכת נתרן ואכילת דגנים מלאים, פירות וירקות וביצוע פעילות גופנית קבועה. 

http://stroke.ahajournals.org/content/early/2014/03/27/STROKEAHA.113.001900

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©