שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
לקביעת פגישה וירטואלית עם נציג, לחצו כאן
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > Israeli Journal of Family Practice - גליון מס' 179 > אמנות הריפוי
פברואר 2014 February | גיליון מס' 179 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון
Narrative Based Medicine
אמנות הריפוי


ד"ר אנדרה מטלון

אמנות הריפוי (Healing) מורכבת מרגעים קטנים של מעשי חסד ואכפתיות (Caring). הרגעים הקטנים הללו מצטברים לדבר גדול. מעשה קטן ובודד יכול להיות לא משמעותי, וחיוך קטן ובודד יכול להיות לא משמעותי גם כן, אבל הם כבר חלק מתהליך. מעשים קטנים של אכפתיות, של דאגה ונתינה מצטברים למעשים גדולים ומשמעותיים. פרח בודד ככל שהוא יפה, אינו דומה ליופי של זר פרחים שלם, אבל לא יהיה זר בלי פרח אחד. האמנות היא להפוך כל מעשה קטן לגדול ומשמעותי, כך שהפשוט יהיה למדהים.
לא נמעיט בערך של המעשים הקטנים, הטובים והפחות טובים. כל מעשה הוא משמעותי. אם המעשים אינם טובים, הם יצטברו ואנחנו נסבול, אבל אם המעשים טובים, הם גם יצטברו, ואנחנו נהנה מהחיים.
סיפור זן מספר על אדם ששאל נזיר "מה עשית לפני שנהיית מואר?"
"שאבתי מים מהבאר וחטבתי עצים", ענה לו הנזיר.
וכששאל: "ומה אתה עושה עכשיו, כשנהיית מואר?"
ענה לו הנזיר: "אני שואב מים מהבאר וחוטב עצים."
האדם לא הסתפק בתשובה, ושאל שוב: "אבל מה ההבדל?"
הנזיר ענה: "ההבדל הוא בי. ההבדל הוא לא במעשים שלי, אלא במשמעות שאני נותן להם. בגלל שאני השתניתי,  גם כל מעשיי השתנו. המשמעות שלהם השתנתה. הסיפור הפך לשירה והאבנים ליהלומים. עכשיו אני מוצא את אלוהים בכל מקום" (Osho).
גם החיים הרפואיים של רופא המשפחה מורכבים מדברים קטנים, ממעשים קטנים של דאגה ושל אכפתיות: מבדיקת גרון או בדיקת לחץ הדם, מאיזון סוכרת או בדיקת כינים בקרקפת, ממתן תרופה לדיכאון או שיחת הטלפון אחרי שהמטופל חזר מאשפוז, ואפילו ממתן מרשם לתרופות כרוניות כאשר המטופל אינו נמצא בחדר. האתגר והאמנות היא להפוך את כל המעשים הקטנים הללו לגדולים ומשמעותיים, ולראות את המעשה הבודד כחלק מזר מעשים, כך שהפשוט יהיה למדהים!


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©