שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > Israeli Journal of Family Practice - גליון מס' 179 > פרידה מד"ר יוסף קלינמן
פברואר 2014 February | גיליון מס' 179 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

פרידה מד"ר יוסף קלינמן
פרידה מד"ר יוסף קלינמןד"ר יוסף קלינמן ז"ל (2013-1948)

ד"ר יוסף קלינמן, יליד קרקוב שבפולין, בן בכור להורים ניצולי שואה, עלה לארץ בגיל 8, והתגורר בתל אביב. התחנך בתיכון צייטלין, ואחר כך המשיך בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית, ובמקביל בישיבת "מרכז הרב" בירושלים. התגייס לצבא במסגרת עתודה רפואית, ושירת כרופא גדודי במלחמת יום כיפור, ובהמשך בתפקידי שדה ופיקוד. עבודת הדוקטורט שלו בנושא ניתוחי בטן-שדה התבססה על התנסותו בתקופה זו.

התמחה ברפואה פנימית בבית החולים הדסה בירושלים, ולאחר מכן השתלם בארה"ב באוניברסיטת וושינגטון שבסנט לואיס במחקר בתחום הליפידים.

זכה בפרס ע"ש ארתור פליקס על עבודה מצטיינת בטרשת עורקים.

בשנת 1997 מונה למנהל החטיבה הפנימית בבית החולים ביקור חולים בירושלים. במהלך שנות ניהולו עבד ללא לאות לשדרוג החטיבה. השיג הכרה אקדמית מלאה להתמחות במחלקה, דאג לקידום מקצועי של הצוות הרפואי ולהפעלת המערך הדיאטני כחלק מהטיפול הכולל בחולים. בעזרת גיוס תרומות הביא לשיפוץ נרחב של החטיבה ולרכישת ציוד מתקדם. ומעל הכול, עשה לילות כימים בטיפול בחולים ובבני משפחותיהם מתוך התמסרות מלאה ומאור פנים.

היה חלוץ הטיפול בגפיים סוכרתיות. בשנת 1989 ייסד מרפאת פצעים ייחודית שטיפלה בפצעי סוכרת ובפצעים קשי ריפוי, ופרסם עבודות קליניות ומחקריות בתחום זה. חולים רבים שנואשו מטיפול במרכזים אחרים ניצלו מקטיעת גפיים בזכות הטיפול במרפאתו.

שיטת הטיפול הייחודית שפיתח שילבה חמצן היפרברי עם טיפול בלייזר וחבישות מתקדמות, והביאה לכ-85% הצלחה. על כך אף זכה בשנת 2005 בעיטור כבוד והערכה של עמותת "ידיד".

ד"ר קלינמן ראה במקצוע הרפואה שליחות, ותודעה זו באה לידי ביטוי בכל אורחותיו,

הוא ביקש להעביר ולשתף את הידע שלו, והיה מרצה, מחנך ומדריך של חולי סוכרת, אחיות, רוקחים ורופאי קהילה. הרצאותיו היו ידועות כברורות, מובנות ומאלפות. היה העורך הראשי של Diabetes Update, חבר באגודות לסוכרת ולטרשת העורקים בארץ ובעולם ובחברה הישראלית לרגל סוכרתית. פרסם עשרות מאמרים, היה שותף פעיל בכנסים ובימי עיון וניהל במשך כמה שנים את הפורום לחולי סוכרת ב-YNET, שם השיב למאות פונים בתשובות ארוכות ומפורטות.

פעל רבות לקידום המודעות לאורח חיים בריא, והיה מהדוגלים בדיאטה דלת פחמימות, ונקט בה גם בעצמו. תדרך מטופלים להימנע מדיאטות מזדמנות ולעבור שינוי באורח חיים הכולל תזונה נכונה, פעילות גופנית ושמירה על איזון. בתחום זה אף עסק לאחרונה בפיתוח לחם שיפון מותאם לחולי סוכרת בשיתוף מאפיית "ברמן".

יותר מכול שמו הלך לפניו כרופא מסור בגישתו האבהית אל חוליו ובהתייחסות הוליסטית לחולה, לגוף ולנפש. היה קשוב וסבלן, תומך ומעודד. הקדיש שעות רבות לישיבה לצד החולה, להאזנה לסיפורו האישי, לשמיעת דרכי ההתמודדות שלו ולבחינת מערך התמיכה שלו ומצבו המשפחתי. שמר על קשר עם מטופליו לאורך שנים, והיה שותף בשמחותיהם ובהצלחותיהם. אישיותו הנדירה שכללה מקצועיות לצד אנושיות מופלאה, הביאה רבים למצוא בו לא רק רופא דגול, אלא גם אב, מנהיג ומורה דרך.

בשנה וחצי האחרונות סבל מהישנות של מחלת הסרטן. הוא התמודד עם המחלה בתעצומות נפש עילאיות, והמשיך לעבוד, לטפל ולתת מענה לחולים עד יומו האחרון.

בן 65 היה במותו. הותיר אחריו את רעייתו, את ארבע בנותיו, משפחה, ידידים וקהילה אדירה של מטופלים ומשפחות המבכים את לכתו.

חרט על דגלו את האמרה "יש לטפל בחולה ולא רק במחלה".

יהא זה נר לרגלנו.

יהי זכרו ברוך.


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©