שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 188 > שימוש בקורטיזונים בשאיפה בילדים חולי אסתמה מתמדת מעכב את קצב הגדילה
יולי 2014 | גיליון מס' 188 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

שימוש בקורטיזונים בשאיפה בילדים חולי אסתמה מתמדת מעכב את קצב הגדילה


Inhaled Corticosteroids in Children with Persistent Asthma: Effects on Growth

ההנחיות לטיפול באסתמה כוללות קורטיקוסטרואידים בשאיפה כקו ראשון לטיפול בילדים החולים באסתמה עיקשת ומתמדת. אף על פי שטיפול זה נחשב בטוח בילדים, קיימים ספקות לגבי הסיכון של תופעות לוואי סיסטמיות בשימוש תדיר, ובייחוד מבחינת ההשפעה על הגדילה.

מטרתה של מטה-אנליזה חדשה הייתה לבדוק את השפעת הטיפול בקורטיקוסטרואידים בשאיפה על דפוס הגדילה של ילדים עם אסתמה מתמדת.

האנליזה כללה 25 מחקרים אקראיים ומבוקרים שבהם נבדק שימוש בקורטיקוסטרואידים בשאיפה, דרך כל מכשיר אפשרי, במשך לפחות 3 חודשים, ונערכה השוואה לטיפול בפלצבו או בתרופות לא סטרואידליות בילדים עד גיל 18 עם אסתמה מתמדת.

בסך הכול כללה האנליזה 8,471 ילדים בעלי אסתמה מתמדת קלה-בינונית.

נעשה שימוש ב-6 סוגי תכשירים סטרואידליים בשאיפה (beclomethasone dipropionate, budesonide, ciclesonide, flunisolide, fluticasone propionate ,mometasone fumarate) אשר ניתנו במינון נמוך או בינוני באופן יומי במשך 3 חודשים עד 6 שנים.

בהשוואה לפלצבו או לתרופות לא סטרואידליות, סטרואידים בשאיפה גרמו לירידה משמעותית בקצב הגדילה (ב-14 מחקרים, ירידה של 0.48 ס"מ/שנה, 95% CI -0.65 - -0.30), וכן לירידה משמעותית בשינוי מהגובה הבסיסי במשך שנה אחת של טיפול (15 מחקרים, ירידה של 0.61 ס"מ/שנה, 95% CI -0.83 - -0.38).

נמצא הבדל משמעותי סטטיסטית בין 6 התכשירים הסטרואידליים השונים, מבחינת השפעה על קצב הגדילה, גם כאשר נעשתה השוואה בין מינונים דומים.

לא נמצא הבדל בין סוג המשאף שבו נעשה שימוש, למינון התרופה או לגיל המטופל, מבחינת השפעה על קצב הגדילה.

לא נמצא הבדל בקצב הגדילה תחת טיפול בסטרואידים לעומת טיפול בפלצבו או בתרופות אחרות, בשנת הטיפול השנייה או לאחריה.

החוקרים מסכמים כי דרושים עוד מחקרים שישוו סוגים שונים של תכשירים סטרואידליים, ובייחוד את הסוגים החדשים (mometasone, ciclesonide) לבחינת השפעת סוג התכשיר, המינון ועוד במשך כמה שנים. 

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/14651858.CD009471.pub2/abstract

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©