שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 189 > הזרקות בוטוקס אינן עדיפות על פלצבו לטיפול בתסמיני BPH
יולי 2014 | גיליון מס' 189 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

הזרקות בוטוקס אינן עדיפות על פלצבו לטיפול בתסמיני BPH


A Multicenter, Randomized, Double-Blind, Placebo Controlled Study of OnabotulinumtoxinA 200 U to Treat Lower Urinary Tract Symptoms in Men With Benign Prostatic Hyperplasia

הזרקות בוטוקס (onabotulinumtoxin A (Botox)) מאושרות על ידי ה-FDA ל-2 התוויות אורולוגיות: urge incontinence - לבעלי שלפוחית שתן בפעילות יתר אשר לא מגיבים או לא סובלים תרופות אנטי-כולינרגיות, ולמי שנעדר יכולת לתת שתן בשל פעילות יתר של שריר הדטרוזור באנשים בעלי מחלות נוירולוגיות כגון טרשת נפוצה או פגיעה בעמוד שדרה.

חוקרים ביקשו לבדוק האם טיפול בטוקסין הבוטוליניום משפר תסמינים של דרכי השתן התחתונות הקשורים בהגדלת ערמונית שפירה.

במחקר כפול-סמיות, ממומן תעשייה, נכללו 315 גברים בעלי הגדלת ערמונית שפירה (BPH), עם תסמינים בדרגת חומרה בינונית-חמורה, אשר הפסיקו טיפול קודם בחסמי אלפא או במעכבי 5 אלפא רדוקטז. באופן אקראי קיבלו הנחקרים הזרקות בוטוקס לערמונית או פלצבו.

במשך 12 שבועות מעקב, 60% מהנחקרים בשתי הקבוצות הגיבו מבחינת ירידה בחומרת התסמינים. (ירידה של 4 נקודות ומעלה במדד תסמינים).

מסקנת הבחוקרים היא כי הזרקות בוטוליניום טוקסין אינן יעילות לטיפול בתסמינים בשל הגדלת ערמונית שפירה. התגובה לפלצבו במחקר זה הייתה מרשימה.

השורה התחתונה: הזרקת בוטוקס לא יעילה יותר מפלצבו לתסמיני הגדלת ערמונית. אבל אולי כדאי לבדוק לעומק את יעילות הזרקות הפלצבו.

http://www.jurology.com/article/S0022-5347(14)00249-3/abstract

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©