שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 190 > איבוד שיער ופגיעה בציפורניים לאחר נטילת תרופה אנטי פטרייתית בשם Voriconazole
אוגוסט 2014 | גיליון מס' 190 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

איבוד שיער ופגיעה בציפורניים לאחר נטילת תרופה אנטי פטרייתית בשם Voriconazole


Alopecia and Nail Changes Associated With Voriconazole Therapy

בשנת 2012 אירעה התפרצות זיהומים פטרייתיים הקשורים בהזרקות סטרואידים (methylprednisolone) בקרב 750 איש שלקו בשל כך בדלקת קרום המוח, אבצס פרהספינלי או בשניהם.

המזהם העיקרי היה Exserohilum rostratum והטיפול כלל מנות גבוהות של התרופה נוגדת הפטרת - voriconazole.

בעקבות הטיפול הופיעו תופעות של הידקקות השיער והציפורניים. חוקרים חילקו שאלונים ל-152 אנשים שטופלו במשך חודש ויותר ב-voriconazole.

125 (82%) איש דיווחו על נשירת שיער, בעיקר בקרקפת, בזרועות וברגליים, בגבות או בריסים. כן דווח על אובדן שיער בפנים, בבתי השחי, בחזה ובפוביס. 15% דיווחו על חבישת כובע או פאה בשל נשירת השיער.70% (106 איש) דיווחו על שינויים בציפורניים, כולל 10% שסבלו מאובדן ציפורניים.

מינון voriconazole או רמת התרופה בדם במהלך הטיפול לא ניבאו את אובדן השיער.

תוך 3 חודשים מסיום הטיפול, פסק אובדן השיער ב-82% מהמטופלים ושיער צמח מחדש ב-69% מהם, כולל אנשים שבהם הטיפול הוחלף ל- itraconazole או posaconazole.

על פי מחקרים לפני שיווק התרופה יוחס ל-voriconazole שיעור נשירת שיער של 2%, ולא היו דיווחים שונים לאחר שיווקה, לכן תוהים מחברי המאמר האם ייתכן שחלק מהמטופלים שנטלו את התרופה לזמן ממושך סבלו מממאירויות המטולוגיות וטופלו במקביל בתרופות כימותרפיות אשר הן ולא voriconazole גרמו לנשירת השיער.

בשורה התחתונה: נראה שכדאי ליידע מטופלים על סיכון אפשרי לנשירת שיער ופגיעת צפורניים תחת הטיפול ב- voriconazole. 

http://cid.oxfordjournals.org/content/59/3/e61


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©