שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 191 > חיסונים צריכים להיות חלק מהמכלול בטיפולים ביולוגיים
אוגוסט 2014 | גיליון מס' 191 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

חיסונים צריכים להיות חלק מהמכלול בטיפולים ביולוגיים


Review: Vaccines and Biologics

מחלות ראומטולוגיות אוטואימוניות קשורות בנטייה לסיבוכים זיהומיים, והטיפולים החדשים - ביולוגיים ואימונומודולטוריים - מעלים בעצמם את הסיכון לזיהומים.

חוקרים ערכו סקירת ספרות המתפרסמת ב-BMJ בנושא חיסון של חולי מחלות ראומטולוגיות.

מסקנת החוקרים היא כי יש לחסן את החולים במחלות אלו לפני תחילת טיפול ביולוגי, ואף לפני התחלת טיפול במטוטרקסט, מאחר שרבים מהחולים יגיעו לאחר מכן לטיפול ביולוגי.

אם הוחל בטיפול ביולוגי לפני השלמת חיסונים, לפי העדויות תהיה תגובה טובה לחיסון גם באנשים שכבר נוטלים טיפול מסוג anti–tumor necrosis factor (TNF) כולל tocilizumab (Actemra)ו-abatacept (Orencia).

יש לחסן לפני טיפול או 6-4 חודשים לאחר טיפול מסוג B cell–depleting therapy בחומר כמו rituximab [Rituxan].

יש להימנע מחיסון חי מוחלש דוגמת החיסון כנגד הרפס זוסטר בחולים שמקבלים טיפול ביולוגי, אולם אפשר לתת חיסון חי מוחלש באנשים המטופלים בפרדניזון במינון נמוך מ-20 מ"ג ליום, במטוטרקסט במינון נמוך מ-0.4 מ"ג/ק"ג או בשילוב של שניהם.

חיסונים כנגד נגיף השפעת והחיידק פנאומוקוק מומלצים מאוד.

ההמלצה לגבי חיסון לפנאומוקוק באנשים שלא חוסנו בעבר היא של מתן חיסון מצומד בעל 13 זנים ( (PCV13 , ולאחר לפחות 8 שבועות חיסון פוליסכרידי בעל 23 זנים (PPSV23) ומנת בוסטר של החיסון PPSV23 לאחר 5 שנים.

באנשים שקיבלו בעבר PPSV23יש לתת PCV13 לפחות שנה ממתן ה-PPSV23 ומנת בוסטר של PPSV23 מדי 5 שנים.

טוקסואיד טטנוס יש לתת לכלל האוכלוסייה.

החוקרים לא בדקו תגובה לחיסוני (human papillomavirus (HPV, צהבת A ו- B, מנינגוקוק והמופילוס אינפלואנזה, ולכן לא יצאו בהמלצות לגבי חיסונים אלו.

השורה התחתונה: נראה שכבר בתחילת תהליך הטיפול בחולי מחלות ראומטולוגיות, יש להכשיר את הקרקע להמשך על ידי חיסונים. 

http://ard.bmj.com/content/73/8/1446

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©