שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 191 > לאחר שבץ מוחי רצוי להמתין ככל האפשר לפני ניתוח לא לבבי
אוגוסט 2014 | גיליון מס' 191 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

לאחר שבץ מוחי רצוי להמתין ככל האפשר לפני ניתוח לא לבבי


Time Elapsed After Ischemic Stroke and Risk of Adverse Cardiovascular Events and Mortality Following Elective Noncardiac Surgery

ידוע כי רקע של שבץ מוחי הוא גורם סיכון לתוצאים לא רצויים לאחר ניתוח לא לבבי.

חוקרים דנים שפרסמו את מאמרם ב-JAMA בדקו עוקבה של מבוגרים שעברו ניתוח אלקטיבי לא לבבי בשנים 2011-2005. מבין כחצי מיליון איש, 1.5% היו בעלי רקע של שבץ מוחי (לא נכללו אנשים שעברו אירוע מוחי חולף או שבץ המורגי).

בהשוואה לאנשים שלא עברו מעולם שבץ, בעלי רקע של שבץ נמצאו בסיכון מוגבר לאירועים קרדיו-וסקולריים מג'וריים (שילוב של אוטם לבבי ללא תמותה, שבץ מוחי ללא תמותה ותמותה קרדיו-וסקולרית) לאחר ניתוח.

במי שעבר שבץ מוחי במהלך 3 החודשים שקדמו לניתוח - ((OR, 14.23 (95% CI, 11.61-17.45).

במי שנותח תוך 6-3 חודשים מהשבץ ((OR, 4.85 (95% CI, 3.32-7.08)

במי שנותח תוך 12-6 חודשים מהשבץ (OR, 3.04 (95% CI, 2.13-4.34) ומי שנותח לאחר שנה ויותר מהשבץ - (OR, 2.47 (95% CI, 2.07-2.95)).

הסיכון היה משמעותי מאוד בעיקר ב-9 החודשים שלאחר השבץ ולכן החוקרים סבורים כי בדומה להמלצות לאחר אוטם שריר הלב, יש להמתין בכל נקשור בניתוחים אלקטיביים לא לבביים לפחות 9 חודשים לאחר שבץ מוחי.

בשורה התחתונה: גם שבץ מוחי, בדומה לאוטם לבבי, הינו גורם סיכון שיש להתרחק ממנו בזמן לפני ניתוחים אלקטיביים. 

jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=1887763

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©