שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 193 > סיכון קרדיולוגי מוגבר נקשר לשימוש בקלריתרומיצין
אוגוסט 2014 | גיליון מס' 193 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

סיכון קרדיולוגי מוגבר נקשר לשימוש בקלריתרומיצין


Use of Clarithromycin and Roxithromycin and Risk of Cardiac Death: Cohort Study

שימוש באנטיביוטיקה Clarithromycin מקבוצת המקרולידים נמצא קשור במספר קטן אך משמעותי של מקרי תמותה לבבית, לפי מחקר המתפרסם באחרונה ב-BMJ
בעזרת מאגרי מידע דניים משנים 2011-1997, ניתחו חוקרים את ההשפעה של טיפול במשך 7 ימים בקלריתרומיצין ב-160,297 איש, מתן רוקסיתרומיצין ל-588,988 נבדקים ופניצילין מסוג V ל-4,355,309 איש בגילאי 74-40.clarithromycin גרם למוות לבבי פתאומי בשיעור מוגבר בהשוואה לשתי התרופות האחרות.

5.3 מקרים ל-1,000 שנות חולה לעומת 2.5 ל-1,000 בנוטלי פניצילין ו-roxithromycin.

העלייה בתמותה הלבבית הייתה משמעותית יותר בנשים. adjusted rate ratios 2.83 (5.36-1.5) בנשים לעומת 1.09 (0.51-2.35) בגברים.

עם זאת יש לציין כי המספר המוחלט של המקרים קטן. 285 מקרי תמותה לבבית אירעו במסגרת השימוש בתרופות המחקר. 18 מהם בזמן השימוש ב-clarithromycin.

ההפרש בין ה-adjusted absolute risk בהשוואה לפניצילין, היה 37 (95% (CI 4-90 מקרי תמותה לבבית ל-1 מיליון טיפולים בקלריתרומיצין (–14 - 25) ושני מקרי תמותה לבבית ל-1 מיליון טיפולים ב-roxithromycin.


מסקנת החוקרים היא כי עקב הסיכון המוחלט הקטן, הממצא מוגבל אך מאחר ש-clarithromycin היא תרופה נפוצה ייתכן כי מספר מקרי המוות אינו זניח.

בשורה התחתונה: אמנם הסיכון המוחלט קטן, אך לפחות בבעלי סיכון לבבי, נראה שעדיפה roxithromycin על פני בת משפחתה clarithromycin. 

http://www.bmj.com/content/349/bmj.g4930

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©