שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 194 > ניטור עצמי ומינון משתנה בהתאם לערכי לחץ הדם שנמדדו נמצאו יעילים בחולים בעלי סיכון גבוה ליל"ד
ספטמבר 2014 | גיליון מס' 194 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

ניטור עצמי ומינון משתנה בהתאם לערכי לחץ הדם שנמדדו נמצאו יעילים בחולים בעלי סיכון גבוה ליל"ד


Effect of Self-monitoring and Medication Self-titration on Systolic Blood Pressure in Hypertensive Patients at High Risk of Cardiovascular Disease. The TASMIN-SR Randomized Clinical Trial

מחקר בריטי המפורסם ב- JAMA, שביקש לבדוק את יעילותו של ניטור עצמי של לחץ הדם, כלל 552 אנשים בני 35 ומעלה בעלי יתר לחץ דם עם ערכים גבוהים מ- 130/80 מ"מ כספית, שסובלים בנוסף מסוכרת, מחלת לב כלילית, מחלה צרברווסקולארית או מחלת כליות (glomerular filtration rate, 30–59 mL/minute/1.73 m2).

הוצאו מהמחקר אנשים בעלי שיטיון, ירידת לחץ דם פוסטורלי, נשים הרות, בעלי מחלה סופנית ואנשים, שנטלו מעל 3 תרופות להורדת לחץ דם.

באופן אקראי חולקו הנחקרים לקבוצה בה המעקב והטיפול בוצעו על ידי המטופלים עצמם, וקבוצה שקיבלה טיפול סטנדרטי.

בקבוצת ההתערבות עברו הנחקרים הכשרה במשך 2-3 פגישות למדידת לחץ דם ולקבלת החלטות לגבי הטיפול בהתאם. לדוגמה, אדם שמדד ערך סיסטולי גבוה מ- 181 מ"מ כספית או דיאסטולי מעל 101 מ"מ כספית, הונחה לקבוע פגישה עם רופא או אחות תוך 48 שעות.

אדם שמדד יותר מ-4 מדידות בשבוע אחד של ערכים סיסטולים בין 121 ל- 180 מ"מ כספית או ערכים דיאסטוליים בין 76-100 במשך חודשיים עוקבים, הופנה לאלגוריתם של שינויי תרופות, שנידון במפגש קודם עם רופא המשפחה שלו.

בתחילת המחקר לחץ דם ממוצע היה 143/80 מ"מ כספית. ערך המטרה היה 120/70 מ"מ כספית בבית ו- 130/80 מ"מ כספית במרפאה.
לאחר שנה היה לחץ הדם הממוצע בקבוצת ההתערבות נמוך יותר (128/74 מ"מ כספית) לעומת קבוצת הטיפול הסטנדרטי (139/76 מ"מ כספית).
מדובר בהבדל של 9.2 מ"מ כספית בערכים הסיסטוליים (95% CI, 5.7-12.7) ושל 3.4 מ"מ כספית בערכים הדיאסטוליים (95% CI, 1.8-5.0) .
לא נצפו הבדלים בין הקבוצות מבחינת תופעות לוואי.

המחקר מראה, כי שיטת המעקב והטיפול העצמיים ביתר לחץ דם, שמתבצעת כיום במדידות מערביות, אך לא בארה"ב, יעילה אף באנשים בעלי סיכון מוגבר. נותר לראות, האם גישה זו לטיפול מביאה גם להפחתת התחלואה והתמותה.

בשורה התחתונה: גישה שמעבירה את האחריות לטיפול ולאיזון אל המטופל, יעילה יותר מהגישה הרגילה, כנראה גם כי מגבירה היענות לטיפול.

http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=1899205

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©