שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 197 > בדיקה פשוטה יכולה לאתר מחלת אלצהיימר לפני הופעת סימני הדמנציה הראשוניים
ספטמבר 2014 | גיליון מס' 197 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

בדיקה פשוטה יכולה לאתר מחלת אלצהיימר לפני הופעת סימני הדמנציה הראשוניים


Visuomotor Impairments in Older Adults at Increased Alzheimer's Disease Risk

מחקר חדש מצא כי בדיקה פשוטה עשויה לזהות אנשים שהם בסיכון מוגבר למחלת האלצהיימר לפני התפתחות הדמנציה.

מדובר בבדיקה הכוללת 4 משימות של ראייה מרחבית ומוטוריקה קוגניטיבית, בדרגת קושי עולה, והיא מיועדת לאנשים בעלי קשיים קוגניטיביים אך ללא סימני מחלת אלצהיימר.

הנחקרים חולקו ל-3 קבוצות. כאלו שאובחנו עם MCI או בעלי רקע משפחתי של מחלת אלצהיימר ו-2 קבוצות ביקורת של צעירים ומבוגרים, ללא רקע משפחתי של המחלה.

הנבדק נדרש להניע עכבר מחשב בכיוון הפוך מהמטרה הוויזואלית על המסך, משימה שדורשת חשיבה לפני ובמהלך תנועות היד. בבדיקה זו נמצא ההבדל המשמעותי ביותר בין אנשים בעלי mild cognitive impairment) MCI) ורקע משפחתי של אלצהיימר לבין שתי קבוצות הביקורת.

81.8% מהאנשים בעלי רקע משפחתי של מחלת אלצהיימר ואלו בעלי MCI גילו קשיים במשימה זו שהיא הקשה בין המשימות ובה נדרשת תקשורת בין אזורים פריאטליים ופרונטליים במוח. הקושי התבטא באטיות תגובה ותנועה ובירידה בדיוק התנועות.

החוקרים מסכמים כי הבדיקה לא מנבאת מי יחלה באלצהיימר אך מראה כי קיים הבדל במוחם של אנשים בעלי MCI או רקע משפחתי של אלצהיימר, בהשוואה לקבוצות ביקורת.

בשורה התחתונה: בדיקה פשוטה שמראה כי קיים הבדל במוח בין אנשים שבסיכון אך טרם חלו באלצהיימר ובין שאר האוכלוסייה. 

http://iospress.metapress.com/content/h61h4445r1r0777u/?issue=2&genre=article&spage=607&issn=1387-2877&volume=42

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©