שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 199 > בגישה רב-מערכתית הצליחו חוקרים להפך את כיוון הידרדרות הזיכרון עקב מחלת האלצהיימר
אוקטובר 2014 | גיליון מס' 199 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

בגישה רב-מערכתית הצליחו חוקרים להפך את כיוון הידרדרות הזיכרון עקב מחלת האלצהיימר


Reversal of Cognitive Decline:g A Novel Therapeutic Program

מחקר קטן המתפרסם בכתב העת Aging, מצא כי תוכנית אישית כוללנית להיפוך ירידה בזיכרון, הביאה לשיפור אובייקטיבי וסובייקטיבי בזיכרון בקרב 9 מ-10 משתתפים, בעלי אלצהייצמר amnestic mild cognitive impairment (aMCI), או (subjective cognitive impairment (SCI שלושה עד שישה חודשים מתחילת התוכנית. החולה העשירי סבל ממחלת אלצהיימר במצב מתקדם והוא לא הדגים שיפור במסגרת הטיפול.

מתוך 6 חולים שנדרשו לעזוב את עבודתם או נאבקו על מקומם בעבודה בתחילת המחקר, כולם הצליחו לחזור או לשמור על עבודתם עם שיפור בביצועים במסגרת תוכנית הטיפול.

מדובר במחקר הראשון שמראה כי הירידה בזיכרון הפיכה, ואפשר לשמר את השיפור בזיכרון בתוכנית טיפולית של 36 נקודות, הכוללת שינוי כוללני בתזונה, גירוי מוחי, פעילות גופנית, שיפור השינה, תרופות וויטמינים מסוימים ועוד.

עד היום לא נמצאה תרופה שמהפכת את כיוון ירידת הזיכרון, והתרופות שהיו רק שיפרו תסמינים ועשו זאת באופן צנוע.

טיפול משולב כפי שהתוכנית הזאת מציעה נוסה בהצלחה בעבר במחלות לב, סרטן ו-HIV.

החוקרים מצאו כי מחלת האלצהיימר נובעת מחוסר איזון באיתות תאי העצב, הגורם לדיכוי קשרים בין עצבים ולאובדן זיכרון. לכן סברו החוקרים כי דרוש טיפול מותאם אישית למטופל, מבוסס על בדיקות שונות.

דוגמה לטיפול באחת המטופלות: שינוי תזונתי, כולל הימנעות מגלוטן ומפחמימות פשוטות והגברת צריכת פירות, ירקות ודגים, הפחתת סטרס (יוגה למשל), מלטונין, 8-7 שעות שינה ביום, מתילקובולמין, ויטמין D3, שמן דגים, CoQ10, ניקוי שיניים בעזרת חוט דנטלי ומברשת חשמלית, החזרת טיפול HRT, פעילות גופנית של חצי שעה 6-4 פעמים בשבוע.

חיסרון השיטה הוא היותה מורכבת, קשה להתמדה, ואף לא אחד מהמשתתפים הצליח לדבוק בה בשלמות. בעיקר התלוננו המשתתפים על שינוי התזונה ואורח החיים, ועל מספר הטבליות הרבות שהם נדרשים לבלוע.

נדרש מחקר גדול לאישור הממצאים ולבדיקת העיתוי האופטימלי ועד איזו נקודה בהתקדמות המחלה המצב הפיך, האם הטיפול מתאים בחולי אלצהיימר משפחתי ולאורך כמה זמן נשמרת ההשפעה המיטיבה.

בשורה התחתונה: תוכנית תובענית אך יעילה, לפי מחקר קטן, להיפוך אובדן זיכרון. 

http://www.impactaging.com/papers/v6/n9/full/100690.html

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©