שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 199 > איכות חיים לאחר ניתוח מעקפים לבבי לעומת טיפול תרופתי - מה עדיף?
אוקטובר 2014 | גיליון מס' 199 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

איכות חיים לאחר ניתוח מעקפים לבבי לעומת טיפול תרופתי - מה עדיף?


Quality-of-Life Outcomes With Coronary Artery Bypass Graft Surgery in Ischemic Left Ventricular Dysfunction: A Randomized Trial

תוצאות מחקר Surgical Treatment of Ischemic Heart Failure (STICH) משנת 2011 מתפרסמות ב-Ann Intern Med.

המחקר היה אקראי ומבוקר ובדק יעילות ניתוח מעקפים לבבי בהשוואה לטיפול תרופתי, באנשים שסבלו מאי ספיקה סיסטולית קשה (מקטע פליטה שווה או קטן מ-0.35) על רקע מחלת לב כלילית. המחקר לא מצא הבדל משמעותי בהפחתת תמותה בין טיפול תרופתי לבדו לבין שילוב טיפול תרופתי עם ניתוח מעקפים כליליים.

תוצא שניוני של המחקר היה איכות החיים. 1,212 הנחקרים שהשתתפו במחקר STICH עברו הערכת איכות חיים בתחילת המחקר, ולאחר 4,12,24 ו-36 חודשים מתחילתו.


בתחילת המחקר ציוני מדד איכות החיים היו דומים בין הקבוצות. שתי קבוצות המחקר הראו שיפור במדד איכות החיים לאחר 4 חודשים מתחילת המחקר, אך הקבוצה שעברה ניתוח מעקפים הראתה שיפור משמעותי יותר מקבוצת הטיפול התרופתי (ב-4.4 נקודות), וההבדל בין הקבוצות גדול לאחר 12 חודשים (5.8 נקודות) ונשאר משמעותי לאחר 24 חודשים (4.1 נקודות) ו-36 חודשים (3.2 נקודות).

חיסרון המחקר בכך שסוג הטיפול היה גלוי.

החוקרים מסכמים כי התוצאות שהראו שיפור באיכות החיים לאחר ניתוח מעקפים, מצריכות דיון של הרופא המטפל והמטופל בעת ההחלטה על ניתוח מעקפים לעומת טיפול תרופתי.

בשורה התחתונה: מדד איכות החיים הינו סובייקטיבי וסוג הטיפול היה גלוי, אך עדיין יש לציין בפני מטופלים שייתכן כי ניתוח מעקפים משפר את איכות החיים יותר. 

http://annals.org/article.aspx?articleid=1905127

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©