שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 201 > שינוי פרדיגמה בהבנתנו את תעלות האשלגן - נמצא תהליך שאינו עובר בנתיבים החזויים
אוקטובר 2014 | גיליון מס' 201 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

שינוי פרדיגמה בהבנתנו את תעלות האשלגן - נמצא תהליך שאינו עובר בנתיבים החזויים


Ion Permeation in K+ Channels Occurs by Direct Coulomb Knock-on

גילוי חדש בנוגע לאחד התהליכים הנפוצים ביותר בתאי גוף האדם. חוקרים גילו כניסת יונים בתעלות אשלגן, שאינה במסלולים המוכרים. הממצאים מתפרסמים בכתב העת Science.

תעלות אשלגן הן חורים זעירים בשטח הפנים של כמעט כל התאים בגוף האדם, ובעלות תפקיד בהעברת מסרים בין תאי מוח ושליטה על קצב הלב. ליקוי בתעלות האשלגן עשוי לגרום לקשת מחלות כולל מצבים נוירודגנרטיביים ומחלת לב.

התעלות מאפשרות מעבר יוני אשלגן בשיטה מהירה ביותר של פתיחה וסגירה, ומשמשות כמסננת יעילה מאוד.

התאוריה המקובלת בתחום זה היא חלק מפרויקט שהוביל את הביוכימאי האמריקאי Roderick MacKinnon לזכייה בפרס נובל לכימיה ב-2003. עבודתו הציעה כי יונים מופרדים על ידי מים בעוברם דרך התעלה, וכי מגע בין יונים כנראה לא נגרם בשל דחייה אלקטרוסטטית.

החוקרים העובדים על הפרויקט החדש, גילו תרחיש שונה לחלוטין, בעזרת שימוש בטכנולוגיה חדישה.

העבודה הקודמת בדקה את פעילות תעלות האשלגן רק דרך הסתכלות במבנים גבישיים הנמצאים במצב סטטי. בעזרת התקדמות ביכולת המחשוב, יכולים כעת החוקרים להתבונן בתעלות "בפעולה" וללמוד פרטים חדשים רבים.

החוקרים גילו כי מים אינם עוברים יחד עם היונים דרך התעלות ואינם דרושים להפרדת יוני אשלגן. נמצא כי זוכות יוני אשלגן נוצרו באופן קבוע ואז הועברו דרך התעלות, בעזרת הכוח המניע של דחייה אלקטרוסטטית.

החוקרים מסכמים כי הממצאים מבהירים כיצד זרימת אשלגן יכולה להתרחש במהירות מקסימלית, דבר שהינו חיוני לתגובה המהירה של תאי עצב, ומגדירים את הגילוי כ"שינוי פרדיגמה".

בשורה התחתונה: שינוי תפישתי חשוב בהבנת המבנה הבסיסי של גוף האדם. 

http://www.sciencemag.org/content/346/6207/352

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©