שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 206 > גרם כורכום ביום עשוי להגביר זיכרון בחולי סוכרת בשלביה המוקדמים אשר נמצאים בסיכון מוגבר לליקוי קוגניטיבי
נובמבר, 2014 | גיליון מס' 206 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

גרם כורכום ביום עשוי להגביר זיכרון בחולי סוכרת בשלביה המוקדמים אשר נמצאים בסיכון מוגבר לליקוי קוגניטיבי


Turmeric Improves Post-Prandial Working Memory in Pre-Diabetes Independent of Insulin

גרם אחד של כורכום ביום עשוי להביא לשיפור הזיכרון בחולי סוכרת בשלביה המוקדמים, אשר נמצאים בשל כך בסיכון מוגבר לפגיעה קוגניטיבית.

החוקר Wahlqvist מטייוואן הוביל מחקר שבדק את זיכרונם של 48 גברים ונשים בני 60 ומעלה, אשר אובחנו לאחרונה כבעלי מצב קדם סוכרתי, שאינו מטופל.

הנחקרים קיבלו גרם אחד של כורכום, תבלין נפוץ לשימוש במטבח האסייתי, שני גרם של קינמון, או את שני התבלינים יחד, בשילוב עם ארוחת בוקר שכללה לחם לבן (119 גרם).

המשתתפים עברו בדיקת זיכרון עבודה, לפני הארוחה וכמה שעות לאחריה. מדובר בסוג זיכרון קל למדידה אשר חיוני לפעולות קוגניטיביות כמו תכנון, פתרון בעיות והיגיון.

כמו כן נבדקו רמות הסוכר והאינסולין של הנחקרים, וכן נבדקו בזמן 0, 2, 4 ו-6 שעות מהארוחה רמות סמנים ביולוגיים למחלת האלצהיימר: amyloid precursor protein (APP) ,γ-secretase subunits presenilin-1 (PS1) ,presenilin-2 (PS2) ו-glycogen synthase kinase (GSK-3β).

לא נמצאה אינטראקציה בין הכורכום לקינמון. תוספת הכורכום לארוחת הבוקר הביאה לשיפור זיכרון העבודה במשך יותר מ-6 שעות באנשים בעלי מצב קדם סוכרתי, מציון של 2.6 מתוך 3 ל-2.9 מתוך 3 (p = 0.05).

שיפור זיכרון העבודה היה קשור באופן הפוך לעמידות לאינסולין אך לא היה קשור לסמנים למחלת האלצהיימר.

תוספת קינמון לא הביאה לשיפור בזיכרון.

בשורה התחתונה: תוספת כורכום לארוחת הבוקר לשיפור היכולת הקוגניטיבית במהלך יום העבודה בבעלי קדם-סוכרת. 

http://www.airitilibrary.com/Publication/alDetailedMesh?DocID=09647058-201303-PP201303130005-PP201303130005-1-11-0079

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©