שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 212 > לא כל האנשים עם השמנת יתר מפתחים בעיות מטבוליות הקשורות להשמנה
ינואר, 2015 | גיליון מס' 212 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

לא כל האנשים עם השמנת יתר מפתחים בעיות מטבוליות הקשורות להשמנה


Metabolically Normal Obese People are Protected from Adverse Effects Following Weight Gain

מחקר חדש מראה, כי השמנת יתר לא תמיד מובילה לשינויים מטבוליים ולמחלות כמו סוכרת, מחלת לב ושבץ מוחי.

חלק מהאנשים בעלי השמנת יתר אינם מפתחים עמידות לאינסולין, הפרעת שומנים בדם, יתר לחץ דם ויתר שומן בכבד. זאת, גם לאחר עלייה נוספת במשקלם.

המחקר כלל 20 אנשים בעלי השמנת יתר, שנתבקשו להעלות עוד 15 פאונדים במשקלם במשך מספר חודשים, על ידי צריכה עודפת של 1000 קלוריות נוספות מדי יום, עד העלאת כ- 6% ממשקל הגוף.

לפני העלייה במשקל ואחריה עברו המשתתפים בדיקות של הרכב הגוף, רגישות לאינסולין ויכולת לווסת סוכר בדם, שומן בכבד ונתונים נוספים.

משתתפים, שבתחילת המחקר היו בעלי פרופיל מטבולי תקין, נשארו בטווח התקין גם לאחר העלייה הנוספת במשקלם, ואילו באנשים שהיו בעלי הפרעות מטבוליות כבר בתחילת המחקר גרמה העלייה הנוספת במשקל להחמרת המצב המטבולי.

החוקרים מסכמים, כי ישנם אנשים שמנים ( כ- 25% מהאוכלוסייה השמנה) המוגנים מפני שינויים מטבוליים בעוד שאחרים מועדים לפתח מחלות.

החוקרים גילו, כי אנשים שסבלו מהפרעות מטבוליות בעקבות ההשמנה נטו לצבור שומן בכבד לעומת האחרים.

אנשים, שהיו תקינים מטבולית למרות השמנת היתר ביטאו יותר גנים המווסתים את ייצור השומן והצטברותו. פעילות גנים זאת עלתה עוד יותר כשאנשים אלו עלו במשקלם עוד יותר.

בסיום המחקר עזרו החוקרים למשתתפים לחזור למשקלם בתחילת המחקר.

נדרש מחקר נוסף לבירור סיבותיה של התופעה. האם מדובר בגורמים גנטיים, או בסוג התזונה, בפעילות גופנית, בבריאות הנפש או אולי במיקרוביום המעי?

בשורה התחתונה: כרבע מהשמנים לא יסבלו מסיבוכי השמנה. נותר לברר איך זה נקבע. 

http://www.jci.org/articles/view/78425

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©