שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 216 > ה-CDC מזכיר לגורמים המטפלים לבדוק את המצב החיסוני ל-MMR של מטופליהם לאור התפרצות חזרת
פברואר, 2015 | גיליון מס' 216 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

ה-CDC מזכיר לגורמים המטפלים לבדוק את המצב החיסוני ל-MMR של מטופליהם לאור התפרצות חזרת


U.S. Multi-state Measles Outbreak, December 2014-January 2015

ה- CDC מזכיר לרופאים לוודא כי מטופליהם מעודכנים לגבי החיסון נגד חצבת, חזרת ואדמת ( MMR ), זאת לאור התפרצות מחלת חצבת באתר דיסנילנד בקליפורניה ב- 2014, שם רק 12% ממקרי המחלה קיבלו מנה אחת לפחות של החיסון, ומחלתם של 68 איש ב- 11 מדינות במקסיקו.

חצבת היא מחלה נגיפית מדבקת מאוד. המתחילה בפרודרום של חום, שיעול, נזלת ודלקת עיניים, במשך 2-4 ימים לפני הופעת פריחה. המחלה יכולה לגרום סיבוכים קשים כולל דלקת ריאות, אנצפליטיס ומוות. המחלה מועברת על ידי שיעול והתעטשות ומידבקת מ-4 ימים לפני הופעת הפריחה ועד 4 ימים אחריה. לאחר שאדם נגוע עזב את המקום, הנגיף נותר חי על פני משטחים ובאוויר עד שעתיים.

בהתפרצות המחלה בדיסנילנד בקליפורניה חלו בני 10 חודשים עד 57 שנים. 15% מהחולים אושפזו. כל החולים נשאו נגיף בעל גנוטיפ B3, בדומה לזה שבהתפרצות בפיליפינים באותה שנה.

ה- CDC מזכיר לשקול אפשרות של אבחנת חצבת במטופלים בעלי חום ופריחה. יש לחקור לגבי נסיעה לחו"ל לאחרונה, בעיקר לאתרים בהם ישנם תיירים ממדינות רבות. יש לשאול את המטופל, אם ידוע לו, אם נחשף למחלת חצבת בקהילה ולהמליץ על קבלת החיסון, במיוחד בקרב אנשים שטסים לחו"ל, בני חצי שנה ומעלה. על תינוקות בני 6-11 חודשים לקבל מנה אחת של החיסון MMR לפני טיסה לחו"ל, ובמקרה כזה לאחר גיל שנה ישלימו 2 מנות נוספות. ילדים בני שנה ומעלה יקבלו 2 מנות בהפרש של 28 יום לפחות.

מתבגרים ומבוגרים ללא עדות שקיבלו חיסון נזקקים לחיסון בן 2 מנות.

בשורה התחתונה: מחלת החצבת חיה ונושמת, גם בארץ, וחשוב להתחסן. 

http://emergency.cdc.gov/han/han00376.asp


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©