שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 217 > עוד סיבה טובה לשתות יין (במתינות) - עשוי לעזור לשרוף שומנים
פברואר, 2015 | גיליון מס' 217 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

עוד סיבה טובה לשתות יין (במתינות) - עשוי לעזור לשרוף שומנים


Ellagic Acid Modulates Lipid Accumulation in Primary Human Adipocytes and Human Hepatoma Huh7 Cells via Discrete Mechanisms

מחקר חדש מצא, כי שתייה מתונה של מיץ ענבים כהים או יין, או אכילת ענבים כהים, עשויה לשפר בריאות בבעלי משקל עודף דרך שריפת שומן טובה יותר.

צוות חוקרים חשף כבד אנושי ותאי שומן במעבדה, לתמציות כימיקלים טבעיים המצויים בענבי מוסקט.

אחד הכימיקלים- ellagic acid נמצא פוטנטי במיוחד- הוא האט את צמיחת תאי שומן קיימים ואת יצירת תאי שומן חדשים, באופן דרמטי, וזירז מטבוליזם של חומצות שומן בתאי כבד.

החוקרים מציינים, כי לא נמצא שהכימיקלים הללו גורמים לירידה במשקל, אך הם עשויים לשפר תפקוד כבד באנשים בעלי משקל עודף.

מדובר במחקר המשך למחקר קודם בעכברים, שנערך בשנת 2013.

שם הזינו עכברים בכלכלה עתירת שומן, וחלק מהעכברים קיבלו ענבים מסוג Pinot noir , בכמות מקבילה לצריכת כוס וחצי של ענבים על ידי בן אדם.

במחקר העכברים, במשך 10 שבועות, פיתחו העכברים שניזונו מכלכלה עתירת שומן, כאב שומני ותסמיני סוכרת, בדומה למה שקורה לאנשים בעלי משקל עודף ואורח חיים נהנתני.

אולם, העכברים השמנים שקיבלו גם ענבים, צברו פחות שומן בכבד, ונהנו מרמות נמוכות יותר של סוכר בדם לעומת אלו שצרכו שומן ללא ענבים.

בניתוח של רשמת השומן של העברים שאכלו ענבים, נמצאו רמות פעילות מוגברות של PPAR-alpha ו- PPAR-gamma , שני חלבונים שפועלים בתא על מטבוליזם של שומן וסוכר.

החוקרים הניחו, כי ellagic acid וכימיקלים אחרים נקשרים לקולטני PPAR-alpha ו- PPAR-gamma , וגורמים להם למיתוג בגנים המשפעלים מטבוליזם שומן וסוכר, בדומה לאופן בו פועלות תרופות לסוכרת.

בשורה התחתונה: בענבים כהים כימיקלים המשפיעים בצורה חיובית על מטבוליזם סוכר ושומן. השאלה, האם ניתן יהיה לצרוך את תמצית הכימיקלים ללא צורך בצריכה גבוהה של ענבים או יין, הכרוכה גם בצריכת גבוהה של פחמימות. 

http://www.jnutbio.com/article/S0955-2863(14)00208-3/abstract 


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©