שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 218 > טיפול ביל"ד בסוכרת: מתי להתחיל? מהם ערכי המטרה? תוצאות מטה-אנליזה גדולה
פברואר, 2015 | גיליון מס' 218 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

טיפול ביל"ד בסוכרת: מתי להתחיל? מהם ערכי המטרה? תוצאות מטה-אנליזה גדולה


Blood Pressure Lowering in Type 2 Diabetes. A Systematic Review and Meta-analysis

מטה- אנליזה גדולה המתפרסמת ב- JAMA מוסיפה לדיון בנושא הסף להתחלת טיפול להורדת לחץ דם ויעדי הטיפול, בחולי סוכרת מסוג 2.

האנליזה כללה 40 מחקרים שבחנו השפעת טיפול להורדת לחץ דם בקרב 100,000 חולי סוכרת.

החוקרים מצאו, כי כל ירידה של 10 מ"מ כספית בלחץ הדם הסיסטולי, הביאה להפחתה משמעותית בתמותה, באירועים קרדיווסקולאריים, במחלת לב כלילית, בשבץ מוחי, באלבומינוריה וברטינופתיה.

לדוגמא, ירידה של 10 מ"מ כספית קשורה בהפחתת תמותה של 13%, כלומר הפחתת הסיכון האבסולוטי ב- 3.16 מקרים ל- 1000 שנות חולה. ( 95% CI, 0.90-5.22).

אנשים בעלי לחץ דם סיסטולי של 140 ומעלה, לעומת אנשים בעלי לחץ דם נמוך בתחילת המחקר, נהנו מסיכון מופחת לרוב התוצאים שנבדקו, עבור כל 10 מ"מ כספית של ירידה בלחץ הדם הסיסטולי.

אנשים שהשיגו לחץ דם של 130 מ"מ כספית או יותר במהלך הטיפול התרופתי, לעומת כאלו שהגיעו ללחצי דם נמוכים יותר, היו יחסית בסיכון מופחת לרוב התוצאים.

לא נמצא הבדל בתוצאים בין תרופות שונות להורדת לחץ דם, מלבד המקרים של שבץ מוחי ואי ספיקת לב.

במאמר מערכת נכתב, כי הממצאים תומכים בהנחיות הנוכחיות שמציעות לשקול טיפול נוגד לחץ דם בחולי סוכרת מסוג 2 עם לחץ דם סיסטולי 140 מ"מ כספית ויותר, בשאיפה להגיע לערכים של 130 מ"מ כספית, אך לרוב לא לערכים נמוכים יותר.

אולם, מוסיפים כי עבור חלק מהמטופלים סף טיפול זה הוא שמרני מדי, למשל באנשים בהם חשוב במיוחד להפחית את הסיכון לשבץ או להתפתחות או התקדמות אלבומינוריה.

בשורה התחתונה: מטה אנליזה שתומכת בהנחיות האחרונות- להתחיל טיפול תרופתי להורדת לחץ דם בערכים סיסטוליים של 140 מ"מ כספית ברוב הסוכרתיים.
 
http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=2108887

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©