שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 219 > חיסון HPV ה-9 זני מגן מפני זנים אונקוגנים נוספים
פברואר, 2015 | גיליון מס' 219 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

חיסון HPV ה-9 זני מגן מפני זנים אונקוגנים נוספים


A 9-Valent HPV Vaccine against Infection and Intraepithelial Neoplasia in Women

חיסון חדש, 9 זני נגד נגיף ה- human papillomavirus (HPV) , מגלה יעילות של 100% נגד 5 זנים נוספים של הנגיף, כך לפי מחקר ממומן על ידי התעשייה, המפורסם ב- New England Journal of Medicine.

14,000 נשים צעירות חולקו אקראית ובאופן כפול סמיות, לקבלת חיסון 4 זני (המגן כנגד הזנים HPV 6, 11, 16 ו- 18), או חיסון 9 זני (המגן גם על הזנים 31, 33, 45, 52 ו- 58).

בקרב נשים שהיו שליליות להימצאות נגיף ה- HPV בתחילת המחקר, מנע החיסון ה- 9 זני י96.7% ממקרי נאופלזיה או סרטן של צוואר הרחם, הנרתיק או הפות, המיוחסים ל-5 הזנים הנוספים.

( 95% confidence interval, 80.9 - 99.8 ).

רמת הנוגדנים נגד 4 הזנים הראשונים הייתה זהה בשתי הקבוצות, כלומר החיסון החדש מגן נגד 5 זנים נוספים ללא פגיעה בהגנה נגד 4 הזנים הראשונים.

התוספת המוצלחת של 5 הזנים מרחיבה את היכולת למניעת סרטן צוואר הרחם הקשור ב- HPV , ליותר מ- 90%.

תופעות לוואי במקום ההזרקה היו נפוצות יותר לאחר החיסון ה-9 זני לעומת ה- 4 זני.

עם זאת, נותרה בעיית הכיסוי החיסוני. בארה"ב רק 57% מהנערות מקבלות מנה אחת או יותר של החיסון כנגד HPV . זאת בשל היעדר כיסוי ביטוחי, אי נוחות של חיסון בעל 3 מנות, תמיכה מוגבלת של רופאי הילדים בחיסון וסיבות מוסריות ודתיות באזורים שונים במדינה.


בשורה התחתונה: חיסון חדש ויעיל כנגד 9 זני HPV, אך דרושה תוכנית להעלאת שיעור המתחסנות.
 
http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1405044

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©