שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 231 > רכיב אנטי ויראלי עשוי להגן על המוח מפתוגנים על ידי הקשחת מחסום דם-מוח
מאי, 2015 | גיליון מס' 231 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

רכיב אנטי ויראלי עשוי להגן על המוח מפתוגנים על ידי הקשחת מחסום דם-מוח


Interferon-λ Restricts West Nile Virus Neuroinvasion by Tightening the Blood-brain Barrier

חוקרים שבדקו את נושא הזיהום בנגיף הנילוס המערבי בעכברים, מצאו כי מרכיב אנטיויראלי בשם אינטרפרון- למדא (interferon-λ ) המכונה גם אינטרלוקין 28, מהדק את מחסום דם- מוח, וכך מגן על המוח מפני חדירת הנגיף.

בדמם של עכברים שהינם חסרי הקולטן לאינטרפרון- למדא, נמצאו רמות גבוהות יותר של נגיף הנילוס המערבי בהשוואה לעכברים רגילים. בעכברים חסרי הקולטן מחסום דם- מוח היה חדיר יותר לנגיף. כשאינטרפרון למדא ניתן לעכברים רגילים שהודבקו בנגיף הנילוס המערבי, שיעור ההישרדות הוכפל.

אינטרפרון- למדא מיוצר בגוף באופן טבעי בתגובה לזיהום, אך המחקר החדש מראה, כי כמויות גדולות יותר שלו עשויות לחזק את מחסום דם- מוח ולהגן מפני פתוגנים ואולי אף מפני תאים לא רצויים של מערכת החיסון שלנו, התוקפים את המוח וגורמים מחלות כמו טרשת נפוצה.

הנושא של אינטרפרון- למדא וטרשת נפוצה נבדק כעת במחקר נוסף של צוות החוקרים במודל עכבר של המחלה.

בנוסף, על ידי חסימת הקולטן לאינטרפרון- למדא במוח, ייתכן שניתן יהיה יום אחד לפתוח את מחסום דם- מוח ולאפשר לתרופות כימותרפיות להגיע בקלות לגידולים מוחיים.

בהשוואה לסוגי אינטרפרון אחרים, לאינטרפרון- למדא יש פחות קולטנים ברחבי הגוף, ולכן הוא כרוך בפחות תופעות לוואי.

בשורה התחתונה: interferon-λ נשמע מבטיח כמגן על המוח מפני פתוגנים חיצוניים ופנימיים. 

http://stm.sciencemag.org/content/7/284/284ra59

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©