שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 233 > מתחזק הקשר בין גלולות למניעה הריון לבין גידול בסיכון לתרומבואמבוליזם ורידי
מאי, 2015 | גיליון מס' 233 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

מתחזק הקשר בין גלולות למניעה הריון לבין גידול בסיכון לתרומבואמבוליזם ורידי


Use of Combined Oral Contraceptives and Risk of Venous Thromboembolism: Nested Case-control Studies Using the QResearch and CPRD Databases

מחקר חדש המתפרסם ב- BMJ תומך בעדויות המראות עלייה בסיכון לאירוע קרישתי- תסחיפי ורידי תחת טיפול בגלולות החדשות למניעת הריון, בהשוואה לוותיקות.

החוקרים שנעזרו במאגרי מידע בבריטניה התאימו 10,000 נשים בנות 15-49 שעברו אירוע קרישתי- תסחיפי ורידי, עם יותר מ- 40,000 מקרי ביקורת שלא סבלו ממחלה זו.

נמצא, כי שימוש בכל סוג של גלולות משולבות למניעת הריון בשנה האחרונה מעלה משמעותית את הסיכון לאירוע קרישתי- תסחיפי ורידי, בהשוואה להיעדר שימוש בגלולות בשנה האחרונה.

(adjusted odds ratio 2.97, 95% CI 2.78 - 3.17 ).

עם זאת, הגלולות החדשות למניעת הריון המכילות desogestrel, gestodene, drospirenone או cyproterone הביאו לעלייה של פי 4 בסיכון לאירוע קרישתי, בעוד שהגלולות הוותיקות המכילות levonorgestrel, norethisterone או norgestimate העלו את הסיכון לקריש ורידי רק פי 2.5.

מבחינה אבסולוטית, ניתן לצפות לתוספת של 14 מקרים של קריש או תסחיף ורידי עבור כל 100,000 נשים שמטופלות ב- desogestrel , לעומת 6 מקרים שייתוספו תחת טיפול ב- levonorgestrel .

בשורה התחתונה: גלולות למניעת הריון מהסוג החדש מסוכנות יותר מבחינת קרישת יתר, לעומת הגלולות הוותיקות. 

http://www.bmj.com/content/350/bmj.h2135

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©