שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 241 > שתי תרופות נפוצות מעודדות חידוש יצירת המיאלין במחלות הפוגעות במיאלין כמו MS בעכברים
יולי, 2015 | גיליון מס' 241 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

שתי תרופות נפוצות מעודדות חידוש יצירת המיאלין במחלות הפוגעות במיאלין כמו MS בעכברים


Drug-based Modulation of Endogenous Stem Cells Promotes Functional Remyelination in vivo

במחלת טרשת נפוצה ומחלות אחרות הפוגעות במיאלין, יש התקפה אוטואימונית המובילה לדהמיאלינציה. טיפולים קיימים לטרשת נפוצה מכוונים להתקפה הזאת של מערכת החיסון, ומונעות המשך דהמיאלנציה.

גישה חלופית לטיפול יכולה להיות עידוד רהמיאלינציה.

לאוליגודנדרוציטים במערכת העצבים המרכזית יש יכולת לעודד רהמיאלינציה, אך בבני אדם וביונקים אחרים, תאים אלו לא יוצרים רהמיאלינציה מספקת.

במחקר חדש המתפרסם ב- Nature , סקרו צוות חוקרים ספריה של 727 תרופות קטנות מולקולה, לחיפוש אחר תרופה שתגרום לתאי גזע פרוגניטורים של אוליגודנדרוציטים בעכבר להפוך לאוליגודנדרוציטים מייצרי מיאלין.

באופן מפתיע נתגלה, כי שתי תרופות נפוצות בשימוש טופיקלי- מיקונזול נוגדת הפטרת וקלובטזול הסטרואידלית- משרות ייצור מיאלין בעת מתן סיסטמי.

סטרואידים אחרים שנבדקו לא הראו יכולות בדומה לקלובטזול.

בכמה מודלים של דהמיאלינציה בעכברים, כולל מודל אחד שדומה מאוד- קלינית ופתולוגית- לטרשת נפוצה מסוג כרוני מתקדם בבני אדם, תרופות אלו הגבירו רהמיאלינציה באופן דרמטי.

לדוגמא, במודל עכבר אחד, יותר מ- 70% מהאקסונים בעכבר שטופל עברו מיאלינציה, בהשוואה ל- 6% בעכברים שלא טופלו בתרופות אלו. כמעט כל העכברים שקיבלו את הטיפול זכו לחזרת תפקוד הגפיים האחוריות, בעוד שאף עכבר שלא טופל לא הגיע לכך.

צוות החוקרים הראה אף כי שתי התרופות גורמות לתאי גזע פרוגניטורים של אוליגודנדרוציטים אנושיים, להפוך לאוליגודנדרוציטים מייצרי מיאלין.

דרוש מחקר המשך בבני אדם, ובדיקה, האם התרופות הטופיקליות הללו יעילות במתן סיסטמי באנשים.

בשורה התחתונה: האם אכן2 משחות פשוטות במתן סיסטמי יהוו את פריצת הדרך בטיפול בטרשת נפוצה? 

http://www.nature.com/nature/journal/v522/n7555/full/nature14335.html

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©