שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 241 > המאמצים להגביר החייאה על ידי עוברים ושבים ודפיברילטציה משתלמים
יולי, 2015 | גיליון מס' 241 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

המאמצים להגביר החייאה על ידי עוברים ושבים ודפיברילטציה משתלמים


Association of Bystander and First-Responder Intervention With Survival After Out-of-Hospital Cardiac Arrest in North Carolina, 2010-2013

בשנים האחרונות נעשו מאמצים לשפר את יכולת העוברים ושבים לבצע החייאה במקרה של דום לב, מחוץ לבית החולים.

שני מחקרים המפורסמים ב- JAMA , מראים כי גישה זו הביאה לעלייה בשיעור השורדים ללא פגיעה נוירולוגית.

מחקר מיפן, שבה נגישות מכשירי דהפיברילטור חיצוני אוטומטי הורחבה בשנת 2004, כלל 168,000 מקרים של החייאה לבבית בשנים 2005-2012.

במהלך התקופה עלה שיעור ביצוע עיסויי לב ודהפיברליציה על ידי עוברים ושבים, ובמקביל עלה שיעור ההישרדות ללא פגיעה נוירולוגית ( מ-3% ל- 8%).

שיעור ההישרדות ללא פגיעה נוירולוגית עלה פי 1.5 לאחר ביצוע עיסויי לב על ידי עוברים ושבים, ופי 2.2 לאחר ביצוע דהפיברליציה על ידי עוברים ושבים, בהשוואה לביצוע החייאה רק על ידי צוותי חירום רפואיים.

במחקר נפרד, בדקו חוקרים 5000 מקרים של החייאה לבבית בצפון קרוליינה בארבע השנים שלאחר החלטת המדינה לפעול לשיפור יכולת עוברים ושבים להגיש ראשונים עזרה שכוללת עיסויי לב ודהפיברילציה. בקרב אנשים שקיבלו החייאה כזו על ידי עוברים ושבים, נצפו 34% הישרדות עם מצב נוירולוגי טוב. הסיכוי להישרדות במצב נוירולוגי טוב היה גבוה פי 3.4, כאשר החייאה בוצעה על ידי עוברים ושבים, בהשוואה להחייאה רק על ידי צוותי חירום רפואיים.

נראה, כי על כל אדם לדעת שכאשר מולו אדם שמתמוטט, יש לחייג 101 ולהתחיל בהחייאה. עדיין לא ברורה מידת יעילות- תועלת של הצבת מכשירי דהפיברילטור במקומות ציבוריים, אבל המחקר מוכיח את יעילותם.

בשורה התחתונה: החייאה לבבית מיידית מצילה חיים. חשוב להכשיר את האוכלוסייה לכך. 

http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=2397833

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©