שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 241 > סף נמוך לסיכון מחלת לב וכלי דם ב-10 שנים עשוי להיות מתאים להחלטה על טיפול בסטטינים
יולי, 2015 | גיליון מס' 241 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

סף נמוך לסיכון מחלת לב וכלי דם ב-10 שנים עשוי להיות מתאים להחלטה על טיפול בסטטינים


Cost-effectiveness of 10-Year Risk Thresholds for Initiation of Statin Therapy for Primary Prevention of Cardiovascular Disease

מודל סימולציה מראה, כי לסטטינים תועלת מול עלות, כאשר הסיכון למחלה קרדיווסקולארית ב- 10 השנים הבאות מוערך ב- 7.5% (ואולי אף פחות מזה), כך מפרסם ה- JAMA .

הנחיות ה- American College of Cardiology/American Heart Association (ACC/AHA) מ- 2013 ממליצות על טיפול בסטטינים למניעה ראשונית של מחלה אתרוסקלרוטית ב- 4 קטגוריות של מטופלים.

אחת הקטגוריות מוגדרת כאנשים בעלי סיכון קרדיווסקולארי של 7.5% ומעלה ב- 10 השנים הקרובות.

הנחיה זו גררה בעקבותיה ביקורת לגבי מה שנראה היה כסף נמוך מדי (כמחצית מהמבוגרים עונים לקריטריון זה ומתאימים לפיו לטיפול בסטטין), אולם מחקר סימולציה מראה כעת, שסף נמוך עוד יותר הוא בעל יחס עלות תועלת כדאי.

בעזרת שימוש במודל ממחקר פרמינגהאם, וכניסה למאגרי מידע שכללו שימוש בסטטינים, שיעורי היענות לטיפול, יעילות טיפול, עלות טיפול ומדד של שנות חיים - באיכות חיים טובה.

באוכלוסייה היפותטית של מיליון מבוגרים, בני 40-75, שעוברים סקר כל 5 שנים, נבדקו תוצאים ועלויות כאשר הסיכון למחלה קרדיווסקולארית ב- 10 שנים נע בין 1% ל- 30%.

לדוגמא, בסיכון של 7.5%, העלות להשגת שנות חיים באיכות חיים טובה היתה 37,000 דולר, בעוד שבסיכון של 3%, העלות היתה 140,000 דולר, אבל 162,000 מקרים של מחלה אתרוסקלרוטית יכלו להימנע.

בשורה התחתונה: לפי מודל סימולציה נראה שעל כחצי מהאוכלוסייה הבוגרת לקבל טיפול בסטטין. 

http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=2396476

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©