שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 241 > הקווים המנחים של ה-AAC/AHA מנבאים סיכון קרדיאלי מדויק יותר מאשר ה-ATP-III
יולי, 2015 | גיליון מס' 241 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

הקווים המנחים של ה-AAC/AHA מנבאים סיכון קרדיאלי מדויק יותר מאשר ה-ATP-III


Guideline-Based Statin Eligibility, Coronary Artery Calcification, and Cardiovascular Events

בקרב אנשים בעלי סיכון בינוני, קריטריוני ה- American College of Cardiology/American Heart Association (ACC/AHA) מ-2013 לשימוש בסטטינים למניעת מחלה קרדיווסקולארית בבעלי סיכון גבוה מ-7.5% במדד פרמינגהאם, מנבאים סיכון בצורה טובה יותר מאשר קריטריוני הנחיות ה- Third Adult Treatment Panel (ATP-III)מ- 2004.

המחקר כלל 2435 מבוגרים שלא קיבלו סטטין ( גיל ממוצע 51) וללא מחלה קרדיווסקולארית. הנחקרים עברו הערכת גורמי סיכון בתחילת המחקר, ונערך מעקב של 9 שנים.

יותר אנשים קיבלו סטטין בהתאם להנחיות ה- ACC/AHA , לעומת אנשים שטופלו לפי הנחיות ה- ATP-III . ( 39% מול 14%).

74 אירועים קרדיווסקולאריים אירעו במהלך המעקב.

בקרב אנשים שלפי הנחיות ה- ACC/AHA היו מתאימים או לא מתאימים לטיפול בסטטינים, שיעור האירועים היה 6.3% ו- 1.0%, בהתאמה.

בקרב אלו שסווגו כמתאימים או לא מתאימים לטיפול בסטטינים לפי הנחיות ה- ATP-III , שיעור האירועים הקרדיווסקולאריים היה 6.9% ו- 2.4%, בהתאמה.

לאלו שהיו בעלי סיכון בינוני לפי מדד הפרמינגהאם ( סיכון ל- 10 שנים של 6-20%), לא היה הבדל בשיעור האירועים הקרדיווסקולאריים בין התאמה או אי התאמה לטיפול בסטטין לפי קריטריוני ה- ATP-III , ( 3.6% ו- 4%), אך כן היה הבדל בשיעור האירועים בין המתאימים והלא מתאימים לטיפול בסטטין לפי קריטריוני ה- ACC/AHA ( 4.8% לעומת 0.5%). 

http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=2396478

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©