שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 245 > חולים שמנים עם פרפור פרוזדורים מפחיתים סיכון על ידי כושר גופני יותר מאשר הפחתת משקל
אוגוסט, 2015 | גיליון מס' 245 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

חולים שמנים עם פרפור פרוזדורים מפחיתים סיכון על ידי כושר גופני יותר מאשר הפחתת משקל


Impact of CARDIOrespiratory FITness on Arrhythmia Recurrence in Obese Individuals with Atrial Fibrillation: The CARDIO-FIT Study

השמנת יתר מהווה גורם סיכון לפרפור עליות, הפרעת הקצב השכיחה ביותר. גם כושר גופני נמוך מהווה גורם סיכון.

לאנשים שמנים בעלי פרפור עליות יש סיכון נמוך לחזרת הפרעת הקצב, כאשר הם נמצאים בכושר לבבי- ריאתי גבוה, והסיכון ממשיך לרדת כאשר יכולת המאמץ שלהם עולה, לפי מחקר המתפרסם ב- Journal of the American College of Cardiology .

החוקרים חילקו 308 אנשים בעלי פרפור עליות ו- BMI גבוה מ- 27, לקבוצות של כושר לבבי ריאתי נמוך, מספק וגבוה, בהתבסס על מבחן מאמץ.

במשך 4 שנים נבדקה השפעת מצב הכושר הגופני על חזרת הפרעת הקצב.

לנחקרים הוצעה תוכנית בניהול רופאים לירידה במשקל והגברת הפעילות הגופנית.

כושר לבבי ריאתי הינו יכולת המאמץ שם האדם. הוא מהווה מרכיב בכושר הגופני הכולל את יכולות מערכת הדם, הנשימה והשרירים לספק חמצן במהלך פעילות גופנית נמשכת.

לאחר 4 שנות מעקב, 17% מהאנשים בקבוצת הכושר הלבבי ריאתי הנמוך, לא חוו אירוע של הפרעת קצב, לעומת 76% בקבוצת הכושר המספק ו- 84% בקבוצת הכושר הגבוה.

אלו שהשיגו שיפור בכושר הלבבי- ריאתי שלהם נהנו מסיכון נמוך עוד יותר.

החוקרים גילו, כי עבור כל עליה ב- metabolic equivalent - MET, מדד של צריכת החמצן במנוחה, היתה ירידה של 2-% בסיכון להישנות הפרעת הקצב, גם לאחר התאמות לשינויי משקל ויכולת המאמץ בתחילת המחקר.

בנוסף, חולקו הנחקרים ל-4 קבוצות לפי מידת ירידה במשקל ועלייה ביכולת המאמץ, ונמצא שעלייה ביכולת המאמץ ביותר מ- 2 METS בשילוב עם ירידה במשקל, הביאה להכפלת הסיכוי למניעת הישנות הפרעת הקצב.

בשורה התחתונה: אימון גופני חשוב לכולנו, לחולי לב, וכעת ברור שגם לבעלי פרפור עליות. 

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0735109715033392


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©